fbpx

Nowość – Thermomix Friend.

Z pasji do gotowania Thermomix

THERMOMIX FRIEND - Czy kupić?

Czym jest Thermomix Friend ? Najważniejsze informacje.

 • Thermomix Friend to najnowsze dziecko producenta urządzeń Thermomix – firmy Vorwerk.
  Czym jest nowy przyjaciel Thermomixa ?
  To dodatkowa przystawka/ urządzenie  z własnym silnikiem rozwijająca możliwości urządzenia Thermomix.
  Najważniejsze informacje :
 • Można ją zakupić w zestawie z kompletnym naczyniem miksującym lub bez naczynia ( dostępne naczynia do TM 5 i TM 6)
 • Thermomix Friend stanowi uproszczoną bazę do naczyń miksujących, umożliwiając gotowanie jednocześnie na 2 naczyniach 🙂
 • Naczynia w Thermomix Friend i Thermomix można używać zamiennie – więc dowolnie przekładać naczynie pomiędzy urządzeniami ( pod warunkiem zakupienia naczynia do tego samego typu urządzenia )
 • Thermomix Friend można używać z urządzeniami TM 5 i TM 6.  Można jej używać także bez podłączonego urządzenia Thermomix. 
 • Thermomix z Thermomix Friend łączy się za pomocą komunikacji bezprzewodowej bluetooth
Thermomix Friend

Wady i zalety Thermomix Friend

Po kilku miesiącach korzystania z Thermomix Friend wraz z Thermomix TM6 :

1) Dodatkowe naczynie miksujące w kuchni robi swoją robotę – bez względu na to czy używasz TM Friend czy nie . Drugie naczynie ro genialna sprawa. Nie trzeba w czasie gotowania przerywać – myć, suszyć.. w takich sytuacjach po prostu biorę drugie naczynie i zamieniam, a te myję jak mam chwilę.
2) TM Friend doskonale sprawdza się do podgrzewania , gotowania na parze itd. To mała podstawka, wkładasz do niej naczynie i już. Zdarzyło się że na tych 2 urządzeniach robiliśmy jednocześnie 4 potrawy 🙂 np. w  Thermomix Friend w naczyniu zupa , na varomie kluski na parze, w Tm6 w naczyniu gulasz do bułek na parze, a na Varomie indyka 🙂
3) Genialne jest to , że nowego  przyjaciela Thermomixa można używać nie tylko jako dostawki do Thermomix, by gotować zgodnie z przepisami dedykowanymi do tych stacji, ale można w nim także gotować ręcznie nawet nie włączając Thermomixa. 🙂
4) Wada – niestety silnik w Thermomix Friend jest bardzo słaby – Vorwerk musiał ograniczyć jego siłę po pierwsze z powodów małych wymiarów jaka miała mieć ta stacja, po drugie – tutaj naczynie nie jest niczym trzymane , pokrywa nie jest zabezpieczona. Więc noże służą tu wyłącznie do mieszania niezbyt gęstych potraw a nie do ich szatkowania.

5) W cookidoo rośnie lista przepisów z wykorzystaniem Thermomix Friend. Wśród nich są genialne jak i .. średnio nam smakujące 🙂
6) Dużym plusem jest wielkość. Nie znaleźlibyśmy miejsca na trzymanie drugiego kompletnego TM6 . A tutaj mamy małą przystawkę którą po prostu wystarczy wrzucić do szafki.

 

Najczęściej zadawane nam pytania dotyczące Thermomix Friend

Ile kosztuje Thermimix Friend

O cenę urządzenia Thermomix Friend najlepiej zapytaj swojego przedstawiciela handlowego Thermomix.  Możesz także zadzwonić do nas.

Czy polecilibyśmy zakup stacji Thermomix Friend?

W zasadzie tak. Jeżeli ktoś dużo gotuje na Thermomix, używa regularnie urządzenia, niewątpliwie doceni możliwość posiadania drugiego wymiennego naczynia. Możliwość skracania gotowania gdy np. po zmiksowaniu możemy przenieść potrawę do gotowania od razu na Thermomix Friend pozostawiając na Thermomix wolny do kolejnych potraw – wydaje się czasami bezcenna.  Ale nie poleił bym zakupy osobom które z Thermomix korzystają bardzo rzadko lub sporadycznie i gotują tylko dla siebie. My nie żałujemy zakupu 🙂

Gdzie można kupić Thermomix Friend?

Thermomix Friend dostępny jest tylko poprzez sieć Przedstawicieli Handlowych. Tak jak wszystkie urządzenia Thermomix – nie ma możliwości zakupu ich z legalnego źródła poprzez jakiekolwiek sieci aukcyjne czy sklepy, ponieważ taka sprzedaż jest niedozwolona. 
Więcej na ten temat do przeczytania o urządzeniach z innych portali tutaj:

Jak myje się stację Thermomix Friend ?

Mycie jest dokładnie takie samo jak w Thermomix TM5 czy 6. Naczynie miksujące można myć w zmywarce lub korzystając z funkcji mycia ( ale tylko w urządzeniu Thermomix) . Samo urządzenie przecieramy miękkimi szmatkami, ew. wycieramy ręcznikiem papierowym.

Ile Thermomix Friend ma gwarancji ?

Urządzenia Thermomix sprzedawane konsumentom objęte są 2-letnią gwarancją.
Urządzenia służące do działalności gospodarczej – objęte są gwarancją 12 miesięczną.

Kupić najpierw sam Thermomix a potem Thermomix Friend czy próbować kupić od razu obie?

Trudne pytanie . Jeżeli wiecie że korzystać będziecie często z urządzenia i lubicie eksperymentować, tworzyć nowe smaki itd – to na pewno Thermomix Friend będzie bardzo przydatny.  Kupując Thermomix Friend razem z Thermomix TM 6 – zapłacimy ok. 500 zł mniej niż kupując je osobno, więc to całkiem wymierna oszczędność.
Jednak jeżeli nie jesteś przekonany do urządzenia – sugeruje zaczekać z dodatkowym zakupem. Jak się sprawdzi urządzenie Thermomix – sam zapragniesz mieć Thermomix Friend w swojej kuchni.

Thermomix na raty