fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Thermomix Klasyczny czyli biel.

Od początku istnienia robota Thermomix, a więc od 1961 roku, urządzenie to zawsze było białe. Przez wiele lat, była to jedyna dostępna wersja kolorystyczna. I nie ma w tym nic dziwnego – biel to klasyczny i uniwersalny kolor, który z łatwością wpisuje się w każdy styl wnętrza. Idealnie sprawdza się także w codziennym gotowaniu jak i utrzymaniu w czystości.

Temat koloru czarnego Thermomixa pojawiał się jednak dość często -pojawiały się głosy informujące o tym,  że nie zawsze pasuje on do kuchennych blatów czy innego wyposażenia kuchni.

Czarny Thermomix limitowana wersja

Thermomix czarny, czyli nowość na rynku

Thermomix ciągle się zmienia i ewoluuje. Więc po ponad 50 latach na rynku, w marcu 2022 roku firma Vorwerk wypuściła Thermomix TM6 w kolorze czarnym. Była to wersja limitowana, dostępna tylko przez jeden miesiąc. Doskonale pamiętam, że wzbudziła ogromne zainteresowanie. 😉 Cała seria została szybko wyprzedana.

Pod koniec 2022 roku do sprzedaży trafiła jeszcze niewielka partia urządzeń – prawdopodobnie końcówka serii. I ta rozeszła się w kilka dni.

Był to standardowy Thermomix TM6 w kolorze czarnym, ze standardową strukturą obudowy.  Klienci wraz z urządzeniem otrzymywali jedynie informacje o konieczności delikatniejszej pielęgnacji powłoki urzadenia.

140. urodziny Vorwerk i limitowany, czarny Thermomix w 2023 r.

 W związku z jubileuszem firmy Vorwerk, pojawiła się kolejna limitowana wersja. Jest to Thermomix 6 czarny z elementami w kolorze szampańskim (logo, pokrętło, uchwyt, elementy wentylacyjne). Wyróżnia się oryginalną, nietypową fakturą obudowy, która nawiązuje do szlifu kamieni szlachetnych. Całość prezentuje się wprost obłędnie. Zachwyci każdego miłośnika tego urządzenia, jak i fanów oryginalnego designu.

 Co jednak istotne, limitowany, Thermomix czarny nowej edycji był dostępny wyłącznie od czerwca do 16 sierpnia  2023 roku. Była to idealna  propozycja dla tych, którzy od dawna zastanawiają się nad zakupem tego multifunkcyjnego urządzenia lecz czekali na urządzenie w kolorze czarnym.

Thermomix Czarny Jubileuszowy

Jak powstała unikalna powierzchnia czarnego Thermomixa?

Obecna edycja urządzenia thermomix różni obudową i to znacznie od poprzedniej. Jan Delfs, czyli Gead of Global Design w firmie Vorwerk  – opowiedział nam nieco o procesie tworzenia wyjątkowego efektu na powierzchni TM6. Okazuje się, że uzyskano go dzięki nowoczesnej technologii laserowej. Proces laserowania trwa około 200 godzin! W pierwszej kolejności wypalał pierwszą warstwę trójkątów. Z czasem stawała się coraz drobniejsza, aż w końcu uzyskano jedwabisty połysk.

 Na czarnej powierzchni umieszczono przezroczystą warstwę, która załamuje światło i pozwala mu się rozproszyć. Obudowa jest odporna na odciski palców czy zarysowania. To tylko kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na to urządzenie!

Obecnie w ofercie Vorwerk nie ma urządzeń Thermomix w kolorze innym niż biały klasyczny. Sprzedaż urządzeń jubileuszowych czarnych została zakończona w sierpniu 2023

Jubileuszowy Thermomix czarny w nowej edycji – cena

Mimo że Thermomix TM6 czarny był limitowany i wyjątkowy, jego cena pozostała taka sama, jak w przypadku tradycyjnego białego modelu. i wynosiłą  5995 zł. Różnice pomiędzy tym a tradycyjnym modelem ograniczają się wyłącznie do kwestii wizualnych. Nie ma mowy o różnicach technicznych. Urządzenie działa dokładnie tak samo. Czarny thermomix dostępny jest także w opcji z przedłużeniem gwarancji do lat 5 (za dopłatą) .

Przez pierwsze 1,5 miesiąca promocji Thermomix czarny w limitowanej edycji  dostępny był także w zestawie z czarną stacją Thermomix Friend. Oczywiście w każdej chwili do urządzenia można dokupić stację TMF w kolorze białym. Stacja Thermomix Friend jest dodatkowym urządzeniem pozwalającym na gotowanie jednocześnie w 2 naczyniach i jeszcze zwiększająca możliwości urządzenia.

Interesuje Cię dokładna aktualna cena urządzeń thermomix ? Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem

Thermomix czarny można było zakupić na raty?

Oczywiście, jak w każdym innym wypadku mieliśmy możliwość kupienia urządzenia thermomix nowej edycji finansując zakup za pomocą kredytu i dogodnych rat. Wysokość raty uzależniona jest od ilości rat, oraz wybranej opcji zakupu. Była także możliwość częściowej wpłaty własnej, dzięki czemu wysokość raty ulegała obniżeniu.
Interesują Cię raty? Zapraszam do lektury

Thermomix TM6 w limitowanej czarnej edycji i jego pielęgnacja

Nietypowa struktura urządzenia w nowej edycji , może sprawiać trudną do wyczyszczenia, jednak nic bardziej mylnego. 😉 Firma Vorwerk podpowiedziała nam, jak należy o nią dbać, by wyjątkowy design cieszył wzrok.

Thermomix czarny należy czyścić przy pomocy miękkiej, wilgotnej ściereczki, np. z mikrofibry. Nie należy wycierać ją do sucha, powinnam wyschnąć samodzielnie. Sięgając po środki czyszczące należy wybierać wyłącznie te łagodne i w pełni bezpieczne. Pod żadnym pozorem nie należy wybierać silnych detergentów. Ot, cała filozofia!

Thermomix czarny – gdzie kupić?

Nowy thermomix czarny, – można było zakupić wyłącznie bezpośrednio za pośrednictwem przedstawicieli Vorwerk. Zakup poprzez ambasadorów firmy to jedyny kanał sprzedaży, jaki wybrała firma Vorwerk i to pozostaje niezmienne.

 W praktyce oznacza to, że  nie ma możliwości kupienia urządzenia thermomix w kolorze czarnym jak i białym legalnie poprzez aukcję ani ogłoszenie. Producent nie udziela m.in. rękojmi na urządzenia, które zostały w taki sposób zakupione.

Jeżeli chcesz poznać wszystkie dostępne opcje thermomix – zapraszam do kontaktu. Chętnie udzielę wyczerpujących informacji.

Czy jest obecnie dostępny czarny Thermomix?

Urządzenie czarny thermomix z nowej edycji był dostępny od czerwca 2023 roku do 16 sierpnia 2023. Niestety obecnie zakup czarnego thermomix jest nie możliwy. W przypadku pytań dotyczących aktualnej oferty – zachęcam do kontaktu osobistego, chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Na chwilę obecną nic nie wiadomo czy będą kolejne edycje limitowane z Thermomix w kolorze czarnym.

Czym różni się wersja TM6 biała od limitowanej czarnej edycji?

Różnie są wyłącznie w wyglądzie zewnętrznym. Wszystko pozostałe – więc wyposażenie, oprogramowanie, funkcjonalność, dostęp do Cookidoo, możliwości : pozostaje bez zmian.

Wolisz czarny czy biały Thermomix? Sprawdź

Sprawdź jak thermomix wyglądał by w twojej kuchni, Kliknij na link https://vorwerk.arvr.rocks/thermomix-limited koniecznie korzystając z telefonu posiadającego aparat telefoniczny, wybierz kolor urządzenia i skieruj obiektyw na blat twojej kuchni. Zobaczysz jak Thermomix w kolorze czarnym i białym wyglądał by w twojej kuchni.
( program nie obsługuje najnowszej szampańskiej czarnej edycji thermomixa )

Masz pytania? Jako Przedstawiciel Handlowy Vorwerk chętnie na nie odpowiem – zapraszam do kontaktu także wtedy gdy jesteś zainteresowany urządzeniem thermomix edycji czarnej lub białej lub gdy masz jakiekolwiek pytania dotyczące urządzeń.