fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Dieta z Thermomix?

Czym powinna się charakteryzować dobra dieta na Thermomix?

Dieta – magiczne słowo pojawiające się w naszym słowniku przynajmniej 2 razy w roku : zazwyczaj jako postanowienie noworoczne oraz przygotowanie naszego ciała do wakacji.

SKŁADNIKI

Posiłki powinny pokryć nasze zapotrzebowanie na wszelkie niezbędne mikroelementy, witaminy i energię. W związku z tym posiłki powinny być optymalnie zróżnicowane i w miarę możliwości ( poza specjalistycznymi dietami) zgodne z piramidą żywieniową .

SMAK

Jedzenie jest przyjemnością, i taką powininno zostać podczas diety. Nie możemy zmuszać się do jedzenia w celu pochłonięcia “zaplanowanej paszy” Dlatego należy dokładnie przeanalizować skład i przyprawienie potraw. Ważne jest także ich podanie – jemy także oczami.

PRZYGOTOWANIE

Przygotowywane dania nie powinny być zbyt skomplikowane. Nawet przy niezwykłej sile woli, uciążliwe codzienne przesiadywanie godzinami w kuchni w celu przygotowania posiłków może zniechęcić i odrzucić największych twardzieli.

UNIWERSALNOŚĆ POTRAW

Nie daje radości ani jedzenie w samotności, ani przygotowywanie wszystkich posiłków w domu podwójnie. Tak – gotowanie tylko dla siebie nie jest przyjemne. Dlatego powinniśmy dążyć by pyszne i zdrowe potrawy naszej diety mogli spożywać ze smakiem domownicy.

DIETY  Z THERMOMIX

Diety na Thermomix – o co najczęściej pytacie ?

  1. Czy są dostępne diety na Thermomix?
  2. Czy jest możliwość utrzymania wcześniejszej stosowanej diety po zakupie Thermomix?
  3. Jak podczas gotowania w Thermomix, korzystając z aplikacji Cookidoo liczyć kalorie?
  4. Czy z Thermomix można prowadzić dietę rodzinną – gdy domownicy mają różne zapotrzebowanie na kalorie?
  5. Czy można na Thermomix prowadzić dietę wykluczającą np. /bezglutenową/bez mleczną/ itd.
  6. Czy można zakupić diety na Thermomix?
  7. Czy Thermomix pomaga utrzymać dietę?
  8. Jak w Thermomix przeprowadzić dietę wysokobiałkową ( np. Dukana), wysokotłuszczową ( np. katogeniczną), dietę warzywno-owocową, diety wegetariańskie, itd.?
  9. Skąd brać przepisy do diet na Thermomix?
  10. Jakie są dostępne diety na Thermomix?
Alergeny w Thermomix

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów, dotyczące diet na Thermomix

Proste odpowiedzi na proste pytania:

1. Czy są dostępne diety na Thermomix?

Dla użytkowników urządzenia Thermomix opracowano liczne diety. Bez względu na to, czy szukamy diety ograniczającej ilość spożywanych kalorii, czy musimy wykluczyć z pożywienia konkretne składniki – bez problemu znajdziemy wiele gotowych rozwiązań,  a także dietetyków przygotowujących diety na Thermomix pod konkretne wymagania klientów.
 Poniżej tylko przykłądy diet z krórymi możecie się zapoznać,  diet ułożonych przez dietetyków na Thermomix :
– Dieta Shirt na Thermomix
– Dieta o niskim IG na Thermomix
– Dieta ketogeniczna na Thermomix
– Dieta Hashimoto na Thermomix
Ceny diet i ich opracowań nie odbiegają od cen kupnych diet w kuchni standardowej.
Należy także przypomnieć że podstawowe diety możemy opracowywać sami – znając liczbę kalorii oraz produkty których chcemy unikać.  Tu z wielką pomocą przyjdzie aplikacja Cookidoo .

2. Czy jest możliwość utrzymania wcześniejszej stosowanej diety po zakupie Thermomix?

Oczywiście że tak.
Jednakże mogą zdarzyć się potrawy, których przygotowanie w urządzeniu Thermomix będzie niemożliwe – ale wtedy przecież możemy przygotowywać je w tradycyjny sposób.
Więc rozpoczynając przygodę z Thermomix, można kontynuować starą dietę lub rozpocząć nową.
Do czego zresztą serdecznie namawiam.

Wpadnij też na nasz blog
 

3. Jak podczas gotowania w Thermomix, korzystając z aplikacji Cookidoo liczyć kalorie?

Cookidoo : Każda potrawa gotowana z przepisu cookidoo ma podaną kaloryczność.
Uwaga – w zależności od przepisu jest ona podawana na porcje/ cały przepis/kromkę itp.
Więc wiedząc ile mamy spożyć kalorii na posiłek, możemy obliczyć porcję posiłku którą powinniśmy zjeść.
Gotując bez cookidoo – dodajemy kaloryczność składników potrawy/ ważymy potrawę i  wiedzą ile kalorii ma cała ugotowana potrawa – możemy obliczyć ile kalorii ma jej część.

Dieta Thermomix

4. Czy z Thermomix można prowadzić dietę rodzinną – gdy domownicy mają różne zapotrzebowanie na kalorie?

Oczywiście że można. Wystarczy tylko dobrać posiłki tak by każdy z gotowanych posiłków obejmował zapotrzebowanie kaloryczne wystarczające dla  wszystkich członków rodziny.
W takiej sytuacji wystarczy tylko obliczyć jaką część posiłku powinien każdy z domowników otrzymać.

5. Czy można na Thermomix prowadzić dietę wykluczającą np. /bezglutenową/bez mleczną/ itd.

Aby wyselekcjonować potrawy nie obejmujące konkretnych produktów/składników, wystarczy w filtrze produktów wyszukiwarki cookidoo wpisać składnik z poprzedzającym go” –„ , np. -marchew, -brokuł, – gluten. W ten sposób aplikacja wyświetli nam wyłączenie te potrawy które spełniają nasze oczekiwania.
Poza tym na rynku dostępnych jest wiele diet specjalistycznych wykluczających konkretne składniki/ alergeny.

6. Czy można zakupić diety na Thermomix?

Oczywiście takie diety są dostępne.
Dostępne na rynku diety są zróżnicowane zarówno jakościowo, ilościowo jak i cenowo.
Dla większości z nas, jeżeli w naszej diecie nie będzie jakichś wyjątkowych wymagań, najbardziej uzasadnionym z ekonomicznego punktu widzenia, będzie zakup gotowych ułożonych już diet określonych na z góry przygotowane założenia produktowe czy energetyczne.
Jeżeli nie mamy wyjątkowych wymagań, albo zdrowia wymagającego indywidualnego podejścia, jeżeli poszukujemy określonej diety, polecam zacząć od tych prostszych ale i tańszych rozwiązań.
Przypomnę że prostsze i tańsze – nie znaczą że gorsze czy mniej smaczne
Z doświadczenia wiemy, że gotowe, profesjonalnie przygotowane, dopracowane potrawy są często lepsze niż „na kolanie” przygotowywane indywidualne diety zrobione przez zmęczonego życiem dietetyka.
Oczywiście jest także wielu dobrych, profesjonalnych dietetyków przygotowujących bardzo ciekawe, zróżnicowane , smaczne i dopracowane potrawy,  Obecnie jest tak wielki wybór diet – że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy np. na stronę THERMODIETA

 

7. Czy Thermomix pomaga utrzymać dietę?

To już zależy w dużej mierze od nas. Thermomix może być wspaniałym sprzymierzeńcem, jak i może przeszkadzać. Czemu? Jeżeli chcemy utrzymać restrykcyjną dietę dysponując tak wspaniałym urządzeniem to musimy mieć silniejszą wolę niż zwykle.. Kilka tysięcy przepisów w zasięgu ręki, kilkaset deserów, ciast, pysznych wypieków itd.

 

8. Jak w Thermomix rozpocząć stosowanie diety wysokobiałkową ( np. Dukana), wysokotłuszczowej ( np. katogenicznej), diety warzywno-owocowej, diety wegetariańskiej, itd.?

Co oczywiste – najprościej zakupić diety przygotowywane przez profesjonalistów i postępować zgodnie z ich sugestiami i przepisami. .. To rozwiązanie polecam.
Drugą opcją jest układanie menu samemu. I tu musimy opierać się na swojej wiedzy i doświadczeniu, choć niewątpliwie wspierać nas w tym będzie aplikacja cookidoo wraz z rozbudowaną wyszukiwarką mogącą wyświetlać nam przepisy nie tylko z konkretnych składników – ale także składniki te wykluczające, oraz wiele materiałów dostępnych obecnie w sieci.

9. Skąd brać przepisy do diet na Thermomix?

– z aplikacji cookidoo która pomoże dobrać przepisy z wykluczeniem konkretnych składników. Pomoże także w ułożeniu diety redukcyjnej z ograniczeniem spożywanych kalorii.
– z tematycznych grup w sieciach społecznościowych zawierających wiele przepisów ciekawych przepisow i rowiązań.
– strony zawierające sprawdzone przepisu typu Przepisowania

 
Przykłady diet na urządzenia Thermomix

Poniżej kilka przykładowych diet przygotowanych do urządzenia Thermomix

Zapraszam do zapoznania się z przykładami.. sukcesu w odnalezieniu tej, której poszukujecie…

Dieta Shirt na Thermomix

To wegetariański zestaw posiłków, który wykorzystuje produkty aktywujące białka znane jako sirtuiny. Są to białka wytwarzane w naszym organiźmie, które jak wnika z wielu badań, wpływają na zdrowie, długowieczność i proces chudnięcia.
Dieta podzielona jest na dwa etapy, które są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu – dieta dla zapracowanych 🙂

Dieta o niskim indeksie glikemicznym

kompozycja zdrowych posiłków o niskim indeksie glikemicznym, BEZ GLUTENU, BEZ NABIAŁU i BEZ CUKRU. Odpowiednia przy Hashimoto i insulinooporności.
Menu tworzy dietę niskowęglowodanową (25-40%), wysokotłuszczową (45-55 %) o optymalnej ilości białka (15-24%). Użyte produkty węglowodanowe są bezglutenowe, nisko-glikemiczne, w ilości, która nie doprowadzi do wzrostu stężenia glukozy, a także która nie zwiększy ładunku glikemicznego całej potrawy. Wzrost stężenia glukozy wzrasta delikatnie i utrzymuje się na względnie stałym poziomie przez kilka godzin, nie dopuszczając do hiper- i hipoglikemii, które mogą wystąpić po spożyciu posiłku o wysokim IG.

Dieta Ketogeniczna na Thermomix

Dieta KETO na Thermomix to 14-dniowy jadłospis, składający się z 3 posiłków dziennie, o wartości kalorycznej ok. 2000-2300 kcal. Jest to plan posiłków, który możesz wykorzystać po adaptacji do diety ketogenicznej. Zanim zakupisz dietę zapoznaj się z artykułem Misja ketogeniczna – czyli dieta w której tłuszcz spala tłuszcz, zasady i przeciwwskazania.

Post owocowo- warzywny na Thermomix

Dieta warzywno-owocowa to post który ma za zadanie oczyścić organizm i wzmocnić jego prawidłowe funkcjonowanie. Codzienny zestaw posiłków nie przekracza 600kcal, co gwarantuje uruchomienie mechanizmów detoksu wewnątrzkomórkowego. Dieta pozwala pozbyć się wieloletnich złogów oraz uszkodzonych tkanek. Dzięki niemu nasz organizm usuwa toksyny oraz regeneruje komórki. Dzięki dobrze skomponowanej diecie dostarczamy organizmowi skondensowaną dawkę witamin, składników mineralnych, fitozwiązków oraz błonnika pokarmowego.

Detox Jaglany na Thermomix

Detox Jaglany na Thermomix to zbilansowana dieta WEGAŃSKA, BEZ GLUTENU, NABIAŁU I CUKRU. Ten specjalnie przygotowany jadłospis, nie tylko oczyści organizm z toksyn, ale również odkwasi i odżywi go. Jest to bowiem dieta bogata w składniki odżywcze, wspierające jelita i cały nasz organizm. Przy okazji zgubimy kilka cm. Detoks jaglany od innych detoksów różni się tym, że nie czuje się głodu ani pogorszenia samopoczucia. Wzbogacony jest bowiem w pełnoziarniste kasze, warzywa, orzechy, pestki, zdrowe tłuszcze oraz owoce. To nasz autorski program wspierający odporność.
Idealna dla osób, które chcą nauczyć się zdrowo gotować na codzień, zadbać o lepszy wygląd i samopoczucie.

SUPER FEATURES

Metodą wspomagającą leczenie schorzeń o podłożu immunologicznym, w tym Hashimoto jest zastosowanie odpowiedniego żywienia. Istnieje bowiem szereg produktów niewskazanych, które należy wykluczyć, ograniczyć oraz umiejętnie zastąpić. Dajemy Ci dietę, dzięki której będziesz jadł różnorodnie i przeciwzapalnie. Dieta jest bogatą różnorodne naturalne składniki odżywcze, błonnik pokarmowy i ważne kwasy omega 3.

Masz pytania dotyczące urządzenia Thermomix?
Czekamy na kontakt.