fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Porównanie urządzenie Thermomix TM6 i TM5

Często pojawiają się także pytania czy opłaca się zmieniać urządzenie TM 5 na TM6? Jakie są różnice pomiędzy TM5 i TM6 ?

Porównanie urządzenie Thermomix TM6 i TM 5

Pierwszy robot kuchenny Thermomix powstał w 1961 r.  Thermomix® był i jest wciąż rozwijany, modernizowany i ulepszany. Dzięki temu z każdym modelem otrzymuje nowe funkcje i możliwości.  

Po modelach TM21, TM31,  w 2014 roku został wprowadzony Thermomix TM5 a od połowy 2019 roku aktualnym modelem na rynku jest TM6.

Więc Thermomix® TM6 to najnowsze, aktualnie produkowane urządzenie firmy Vorwerk.

Najnowsza generacia urządzenia Thermomix to bez wątpienia najbardziej intuicyjnym, kompaktowym i  niezawodne z dotychczasowych urządzeń.

Łączy w sobie ponad funkcje ponad 20 urządzeń – gotuje, sieka, wyrabia ciasta, waży, gotuje na parze, rozdrabnia, miesza, smaży itd. Itd.
W jednym czasie na jednym naczyniu i za pomocą jednej energii możemy zrobić np. 3 daniowy obiad.

Urządzenia Thermomix

Wymienię poniżej tylko najważniejsze różnice pomiędzy modelami Thermomix  TM 5 i TM 6

 • WYŚWIETLACZ – W urządzeniu Thermomix TM5 wyświetlacz był dużo mniejszy. W Thermomix TM6 ma znacznie większe wymiary ale też ma dużo więcej możliwości, opcji. Obecnie jest to optymalne rozwiązanie.

 

 • MYCIE – W Thermomix TM 6 pojawił się tryb wstępnego mycia z wbudowanymi 4 programami : po cieście, uniwersalne, po tłuszczu i karmelu i po przypaleniu. Jest to tryb który w większości przypadków wystarczy do wyśmienitego umycia urządzenia, i jak dla mnie ogranicza konieczność rozbierania do mycia do co 2-3 dzień ( pomimo tego że gotujemy kilka razy dziennie) . Wlewamy wody tak by przykryć tylko nóż, dodajemy 1 kroplę płynu do mycia naczyń, uruchamiamy odpowiedni tryb i ..po myciu wystarczy tylko wypłukać naczynie i .. gotowe 😊
 • WAGA –  jest dużo lepsza, jeszcze dokładniejsza i szybsza. W wersji TM5 dokładność była ograniczona do 5g, w Thermomix TM6 dokładność wynosi 1 gram. Waga działa płynnie i bardzo szybko co pomaga dozowanie produktu do naczynia w czasie gotowania ( nie ma zwłoki pomiędzy wagą naczynia a wyświetlaczem)
 • WYSOKIE TEMPERATURY to pierwszy model który umożliwia obsmażanie mięsa a nawet karmelizację. Urządzenie w tym modelu pozwala na obróbkę termiczną w 160 st.C.  Wysokie temperatury dostępne są ze względów bezpieczeństwa tylko z pozycji przepisów aplikacji Cookidoo.
 • WBUDOWANY MODEM WI-FI. Dzięki temu bez żadnych dodatków łączymy się bezpośrednio z naszym kontem w aplikacji Cookidoo. Wreszcie możemy korzystać z wszystkich funkcji aplikacji – jak tworzenie i dodawanie na urządzeniu swoich zakładek i kolekcji. Przepisy z konta Cookidoo dodane na telefonie czy komputerze automatycznie synchronizują się w Thermomix. To niesamowicie upraszcza i pomaga.
 • TRYB SOUS VIDE – czyli tryb gotowania potraw w próżniowo zapakowanych woreczkach, pozwala na wydobycie pełni smaku i aromatów naszych potraw. Doskonale sprawdza się np. do mięs z kuchni francuskiej.
 • TRYB FERMENTOWANIA: Pozwala na przygotowanie pysznych naturalnych jogurtów i kefirów. Przygotowane w domu mają dużo wyższą wartość dla naszego zdrowia , nie zawierają też żadnych szkodliwych dodatków.
 • WOLNE GOTOWANIE – dzięki funkcji utrzymującej równo 98 st. C możemy delektować się wolno gotowanymi potrawami, przyrządzanymi nawet przez 6-8 h. Smak tak gotowanych mięs jest nie zapomniany.
Tryby pracy Thermomix TM6

Przekonani? To nie wszystko

 • TRYB GOTOWANI JAJEK – Genialny tryb pozwalający ugotowanie jajek dokładnie tak jak lubimy. Wkładamy do naczynia jajka rozmiaru M z lodówki, określamy w jakim stanie chcemy otrzymać żółtko i białko ( płynne, półpłynne itd.) i czekamy aż urządzenia nas zawoła z informację że gotowe.
 • TRYB ZAGĘSZCZANIA – nowy tryb pracy Thermomix TM6 przeznaczony do zagęszczania sosów, dipów itp.
 • OPCJA KARMELIZOWANIA – pozwala na przygotowanie w urządzeniu wyśmienitych budyni, kremów, deserów itd.
 • KOPYSTKA – ulepszono kopystkę która teraz jest bardziej miękka i prezycyjna.

 

 • KOSZYCZEK – nowy koszyczek w TM6 jest wyposażony w pokrywę.
 • DODATKOWA POKRYWKA – w nowej wersji urządzenie  wyposażone jest  w dodatkową pokrywkę, która zapobiega chlapaniu.
 • Naczynie miksujące – naczynie zostało odrobinę zmodernizowane i przystosowane do innych wyższych temperatur jednocześnie usprawniając mieszanie.
 • Menu – urządzenie posiada rozwinięte menu i ustawienia umożliwiające załączenie np. trybu transportu, zmianę sygnałów dziękowych itd.
 • Tryb czajnika – można używać go standardowo do zagotowania wody.
 • I wiele wiele innych ..
Thermomix TM6 I Thermomix Friend

Często pojawiają się także pytania czy opłaca się zmieniać urządzenie TM 5 na TM6

Czy wymienić TM5 na TM6?

Tą decyzję musi podjąć każdy z nas.
Z jednej strony Thermomix TM5 to sprawdzone, dobre, pewne, działające urządzenia – które wiele potrafi.

Z drugiej strony jeżeli je kupiliście – być może cenicie sobie swój czas, doceniacie komfort i wszystkie atuty urządzenia.  A może lubicie luksus?

Co robią inni?
Media zasypane są tysiącami ogłoszeń dotyczących sprzedaży używanego urządzenia TM5. Oznacza to, że tysiące osób,  po zapoznaniu się z możliwościami urządzenia TM 6, decyduje się jednak na wymianę na nowszy model.
Jeżeli macie wątpliwości, chcielibyście poznać lepiej urządzenie Thermomix TM6, lub po prostu chcielibyście o urządzenia Thermomix z kimś porozmawiać – proszę o kontakt. Chętnie podzielę się z Wami swoim doświadczeniem  .

Zapraszam

Poczytaj też o nowym urządzeniu : Stacji Thermomix Friend dzięki któremu można gotować jeszcze szybciej, lepiej, sprawniej 🙂

2 odpowiedzi

 1. Wszystko fajnie z nowym TM 6 ale szkoda że nie ma tzw minutnika w TM 5 był . Zawsze to jedno urządzenie mniej w kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *