fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Q&A Pytania dotyczące thermomix

FAQ - Spis Treści

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Eksploatacja Urządzeń Thermomix TM6

Czy Thermomix jest oszczędny? Koszty korzystania z urządzen należy zawsze rozpatrywać na wielu aspektach takich jak koszty zużycie energii elektrycznej oraz wody, kwestie dotyczące ograniczenia marnowania żywności a także co nie mniej ważne : czas który musimy poświęcić na przygotowanie potraw w odniesieniu innych rozwiązań, kosztów technicznej eksploatacji, napraw. Poniżej znajdziecie wyjaśnienie każdego z tych wątków.
Podsumowując – urządzenie moim zdaniem jest bardzo oszczędne.

Ile Thermomix TM6 zużywa energii? Wg producenta Max moc urządzenia to 1500 W, w tym 1000W układ grzewczy naczynia i 500W moc silnika. Ale prawie nie występują sytuacje gdy urządzenie pobiera pełną moc. Naczynie działa jak termos – a układ grzewczy podaje tylko tyle prądu, na ile jest to konieczne do osiągnięcia wskazanej w przepisie temperatury. Silnik zaś maksymalną moc wykorzystuje w krótkich odcinkach czasu podczas  najbardziej wymagających prac. Obserwując zużycie prądu na rejestratorze zużycia energii – zazwyczaj odczyt wynosił pomiędzy 300 -700 W, tym samym Thermomix jest dużo ekonomiczniejszy od np. kuchenki indukcyjnej.

Czy Thermomix można myć w zmywarce? Naczynie miksujące oraz osprzęt można myć w zmywarce -wszystko poza samym urządzeniem. Samo naczynie może umyć też sam Thermomix który posiada funkcję mycia wstępnego w kilku trybach w zależności od tego, czym mamy zanieczyszczone urządzenie.

Czym różni się Thermomix TM5 od TM6? Różnic jest sporo – począwszy od dużo większych możliwości jak choćby obsługi wysokich temperatur ( TM6 obsługuje temperatury karmelizacji i smażenia) – na zmianach technicznych jak większy i czytelniejszy wyświetlacz czy likwidacja nośnika przepisów ( TM6 łączy się z Cookidoo bezpośrednio przez WiFi) . Więcej na temat różnic TM5 i TM6 znajdziecie tutaj.

Co to jest Thermomix? Thermomix to wyjątkowe, zaawansowane urządzenie – robot kuchenny, zintegrowany z aplikacją Cookidoo. Pozwala na przygotowywanie tysięcy dań z całego świata w niezwykle prosty i intuicyjny sposób. Do dyspozycji mamy ok. 80 000 przepisów z czego w chwili posania tego artykułu – ok. 6 000 w języku polskim. Niezwykle intuicyjny panel sterujący pozwala na gotowanie w urządzeniu już dzieciom oraz sprawia, że możemy przygotować tysiące potraw szybciej, zdrowiej, taniej i niezwykle różnorodniej niż w tradycyjny sposób.
Więcej na temat możliwości Thermomix TM6 napisałem tutaj.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Gotowanie w Thermomix

To nie prawda. Jednakże do prawidłowego ubicia piany w Thermomix naczynie miksujące musi być zupełnie suche – jak każde inne.  Z naczyniem miksującym jest trudniej, ponieważ nawet po wytarciu jego ścianek, na nożu znajduje się wystarczająca ilość wody by zakłócić proces ubicia piany.  Po wytarciu naczynia – wystarczy tylko na kilka sekund puścić napęd z ustawieniem prędkości na „10” ( oczywiście bez motylka) – cała woda z noża zostanie rozrzucona na ścianki naczynia. Powtórne wytarcie naczynia np. ręcznikiem papierowym rozwiązuje problem. Następnie zakładamy motylek, dodajemy schłodzone białko bez fragmentów żółtek, szczyptę soli, ustawiamy prędkość napędu na 3,5 i obserwujemy przebieg ubijania – by po 2..4 minutach wyłączyć urządzenie gdy mamy pięknie ubite już białko.

Swoim klientom, zawsze przekazuję sugestie dotyczące przepisów które sugeruję zrobić w pierwszej kolejności. Na pewno zaliczają się do nich :
Koncentrat bulionu drobiowego – stanowi świetną bazę większości zup, gulaszy i innych potraw. Oczywiście zamiast koncentratu drobiowego można zrobić np. koncentrat bulionu warzywnego lub koncentrat bulionu mięsnego.

Kolejnym przepisem który polecam jest przyprawa uniwersalna.  To świetny zamiennik popularnych „Kucharków” czy „Veget” pozbawiony niezdrowej chemii a nadający potrawom niepowtarzalny smak.
A następnie… jest olbrzymia grupa potraw które zawsze wychodzą i smakują doskonale. Znajdź interesujący typ potrawy, wybierz taką z dobrymi ocenami, zrób zakupy i .. do dzieła 🙂
Pamiętaj że zawsze możesz skontaktować się ze swoim przedstawicielem handlowym. Nie masz przedstawiciela? – Skontaktuj się ze mną.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Korzystanie z Cookidoo

Ogromna baza przepisów znajduje się w chmurze a dostęp do niej uzyskujemy poprzez aplikację Cookidoo.  Oczywiście, są dostępne także książki w wersji papierowej z konkretnymi kolekcjami. Jeżeli ktoś zainteresowany jest książkami w wersji papierowej – obecnie wydawane są dostępne w sklepie Vorwerk. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu.

Ogromna baza przepisów powiązanych z urządzeniem Thermomix mieści się w chmurze, a dostęp do niej jest płatny. Platforma ta nazywa się Cookidoo,

Rejestrując nowe konto w aplikacji Cookidoo otrzymujemy 1 miesiąc darmowego dostępu. Podłączając do konta nowe urządzenie Thermomix – ważność konta zostaje automatycznie przedłużona o 6 miesięcy.  W chwili pisania tego artykułu – koszt rocznego dostępu do Cookidoo wynosi 199 zł.
Dostęp do Cookidoo można także przedłużyć , otrzymując darmowy Vaucher na kolejne 6 miesięcy, skutecznie polecając urządzenie. Szczegółów dowiecie się u swojego przedstawiciela handlowego Vorwerk. Możecie także skontaktować się ze mną :

 

Oczywiście.
Można założyć nowe konto w aplikacji Cookidoo – otrzymamy darmowy dostęp do aplikacji na okres 1 miesiąca. Abonament próbny nie jest niczym ograniczony – możemy poznać aplikację, przepisy, zapoznać się z zaawansowaną wyszukiwarką czy też sprawdzić działanie np. listy zakupów. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z aplikacją Cookidoo – zapraszam do kontaktu.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Zakup Thermomix

Gdzie można kupić Thermomix? Gdzie go najtaniej kupić? Thermomix jest specyficznym urządzeniem. Jego zakup możliwy jest tylko podczas prezentacji dokonywanych przez Przedstawicieli Handlowych Vorwerk – producenta urządzeń u klienta w domu. Tylko ten sposób zakupu gwarantuje że otrzymacie legalny, nowy sprzęt oraz pełne wsparcie przed jak i po zakupowe. Ale jeżeli np.  byliście już na prezentacji na której nie dokonaliście zakupu lub chcecie kupić urządzenie np. na prezent, skontaktujcie się ze swoim przedstawicielem handlowym lub zadzwońcie do mnie. tel:+48794062404

Muszę dodać także że nie ma możliwości zakupienia legalnego i pewnego nowego sprzętu na wszelkich aukcjach czy z ogłoszeń. W związku z dużą ilością zgłoszeń – producent ostrzega przed takim zakupem informując że na tak zakupiony sprzęt nie udziela rękojmi.

Ile Kosztuje Thermomix? Thermomix ( legalny i oryginalny) kosztuje wszedzie tyle samo. Nie ma możliwości zakupu legalnego urządzenia w innej cenie.
Ceny obowiązujące od 8 stycznia 2024
Zestaw z Thermomix TM6: 6455zł zł , Thermomix TM6 wraz z nowością na rynku – Thermomix Sensor 6950 zł ( w zestawie sensor wychodzi 200 zł taniej niż kupując go osobno)
Do każdego z tych zestawów można przedłużyć gwarancję na Thermomix z 2 do 5 lat za 645,00 zł .
Przypomnę tylko że jedyną możliwością zakupu legalnego i nowego urządzenia jest zakup bezpośrednio u producenta za pośrednictwem przedstawiciela handlowego.
Na urządzenia kupowane z jakichkolwiek ogłoszeń czy aukcji, producent nie udziela rękojmi.
Zapraszam do kontaktu – chętnie doradzę oraz zaprezentuję Państwu urządzenia.

Czy można Thermomix kupić stacjonarnie? Urządzenia Thermomix niestety nie można zakupić stacjonarnie. Nie są one dostępne w żadnych sklepach ani online – ani stacjonarnych.
Producent i jedyny dystrybutor urządzeń – firma Vorwerk, sprzedaje urządzenia wyłącznie przez swoich przedstawicieli handlowych.
Szukasz przedstawiciela? Zapraszam do kontaktu

Gdzie kupić Thermomix na raty? Thermomix na raty można zakupić wyłącznie u przedstawicieli handlowych Thermomix.
Kredyt bankowy załatwiamy od ręki w czasie spotkania. Po wypełnieniu wniosku kredytowego na decyzję czekamy zazwyczaj do 3 minut.
Więcej na temat zakupu na kredyt : zapraszam do artykułu na ten temat

Kiedy pojawi się Thermomix TM7? W związku z narastającą od 3 lat ilością plotek, mamy oficjalne oświadczenie przedstawiciela producenta – że na razie rozwijanym nadal modelem jest TM6 – i na pewno przynajmniej w 2024 roku nie pojawi się żaden kolejny model.
Więcej na temat następcy TM6 wraz z oświadczeniem Vorwerk znajdziecie tutaj.

Czy warto kupić Thermomix? Niewiele znajdziecie negatywnych opinii osób które faktycznie gotowały na Thermomix.  A nawet te negatywne, zazwyczaj napisane są przez osoby które kupiły Thermomix z dziwnych źródeł i nie zostały poinformowane przez przez Przedstawiciela Vorwerk o jego możliwościach i funkcjach. To rewolucyjne urządzenie które rozwiązuje całą masę problemów i dylematów rodzinnych.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości i funkcji Thermomix? Skontaktuj się ze mną lub przeczytaj ten artykuł.Zawartość przełącznika

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Praca jako przedstawiciel Handlowy Thermomix

Nie znam lepszej pracy, dającej tak duże możliwości rozwoju, nieograniczonych zarobków jak też którą można podjąć bez jakichkolwiek inwestycji i zakupów, a którą wykonywać można w czasie wolnym.
Więcej na temat pracy jako przedstawiciel przeczytacie tutaj : https://rodzinagotuje.pl/index.php/jak-zostac-przedstawicielem-thermomix/

Nie – nie trzeba. Nie tylko nie trzeba dokonać zakupu urządzenia, ale firma Vorwerk pomaga w zdobyciu swojego urządzenia w okresie pierwszych miesięcy współpracy. A do tego czasu często jest możliwość  korzystania z urządzenia wypożyczonego.

Należy zgłosić zainteresowanie współpracą przedstawicielowi Thermomix. 
Wprowadzamy podstawowe dane kandydata do systemu. Następnie w ciągu kilku dni jest on zaproszony na niezobowiązujące spotkanie on-line lub osobiście w biurze regionalnym,  gdzie dowiaduje się wszelkich ważnych informacji dot.współpracy jak i wynagradzania. Po takim spotkaniu kandydat, może swobodnie podjąć decyzję. Jeżeli szukasz dodatkowego dochodu lub chciałabyś/chciałabyś korzystać z Thermomix a nie możesz chwilowo pozwolić sobie na jego zakup:  Zachęcam do kontaktu telefonicznego – chętnie opowiem o współpracy, odpowiem na pytania, a jeżeli podejmiecie decyzję że chcecie – pomogę Wam nim zostać:)

ile zarabia przedstawiciel handlowy Thermomix ? Wynagrodzenie przedstawiciela jest prowizyjne i wieloskładnikowe – składa się z prowizji podstawowej oraz całego systemu premii uzależnionych od efektów jego pracy.
Mogę tylko napisać, że prowizje te są solidne, a system prowizyjny jasny i przejrzysty.
Jeżeli jesteście zainteresowani pracą przedstawiciela Thermomix – zapraszam do kontaktu telefonicznego, chętnie pomogę nim zostać i odpowiem na wszelkie pytania. Tel. 794062404
Możecie także przeczytać artykuł w którym zamieściłem dużo dodatkowych informacji o pracy przedstawiciela.