fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Czy warto czekać na Thermomix TM7?

 

Prawdopodobna data premiery najnowszej wersji robota Thermomix TM7

Wiedziałeś, że pierwszy model Thermomix został wprowadzony na rynek w listopadzie 1961 roku? Od tamtej pory regularnie pojawiają się kolejne urządzenia popularnej firmy Vorwerk. Najnowszym modelem jest Thermomix TM6, jednak wielkimi krokami zbliża się premiera nowego TM7. No właśnie – czy faktycznie zbliża się wielkimi krokami? Czy może będziemy musieli na najnowszy model Thermomix jeszcze trochę poczekać?

Thermomix TM7
Czy tak będzie wyglądał Thermomix TM7? Obraz wygenerowany przez AI nie przedstawia oczywiście prawdziwego projektu.

Technologia pomaga nam w codziennym życiu, a Thermomix jako flagowy przykład robotów kuchennych jest najlepszym tego dowodem. Obecnie wiele spekuluje się o potencjalnej dacie premiery Thermomixa TM7. Pojawiają się nowe artykuły, newsy, „potajemne informacje”. Ale nie wypływają one ani z firmy Vorwerk ani od przedstawicieli handlowych firmy Vorwerk.  Więc kiedy będzie premiera najnowszej wersji ?

Dotychczas klienci musieli znacznie dłużej czekać na nowy model robota wielofunkcyjnego Thermomix. Gdy pojawił się starszy model TM31 na wprowadzenie nowego modelu TM5 czekać trzeba było 11 lat. Premiera Thermomix TM6- nastąpiła po kolejnych 5 latach. Dlatego, biorąc pod uwagę, że Thermomix TM6 miał premierę w marcu 2019 roku – można przypuścić, że TM7 pojawi się nie szybciej niż w 2024 roku. No ale właśnie. Są to tylko i wyłącznie przypuszczenia. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy będzie premiera najnowszej wersji robota.

 Do tej pory Vorwerk nie podał żadnych informacji o potencjalnej premierze. Co więcej, stosunkowo niedawno wprowadzono na rynek nowe urządzenie : stację Thermomix Friend, który jest swego rodzaju dopełnieniem modelu TM6 i TM5. A to tylko jeden z wielu powodów, dla których na premierę najnowszego Thermomix TM7 możliwe że trzeba będzie jeszcze sporo poczekać.

 Dlatego pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, aż na oficjalnej stronie internetowej Vorwerk pojawią się szczegółowe informacje. Na pewno natychmiast uzyskamy je także od swoich przedstawicieli firmy Vorwerk

Kolejny przykład propozycji wygenerowanej przez AI - jak mógłby wyglądać nowy model TM7

Więc skąd ta masa artykułów w prasie o premierze nowego sprzętu Thermomix?

Sprzedaż wielofunkcyjnych robotów kuchennych ciągle rośnie.

Wielu klientów słysząc że na rynek trafił najnowszy, szuka informacji : kiedy oficjalna premiera urządzenia, kiedy do sprzedaży trafił najnowszy model. Szukają informacji o wdrożeniu nowego modelu, nowej wersji thermomix itd.
Ilość zapytań indeksowana przez wyszukiwarki jest bardzo duża.  Dlatego wiele wydawnictw, bez względu na to czy mają pojęcie o branży lub czy znają urządzenia marki Vorwerk, tworzy, często na kolanie, obszerne artykuły w których snują swoje domysły.

Czy coś z nich wynika? Nie. Jedynym celem publikacji jest zwiększenie ruchu na swoich stronach. Dzięki czemu, możecie zobaczyć ich reklamy oraz mogą spróbować zainteresować Was swoją ofertą.

Thermomix TM6 ciągle nowoczesny i modernizowany

Thermomix TM6 jest ciągle aktualizowany. Pojawiają się wciąż nowe dostępne akcesoria thermomix i funkcje, które moim zdaniem przeczą premierze modelu TM7 w 2023 roku. Mowa tu między innymi o :

●        osłonie noża miksującego w wersji 2.0, które pozwala gotować delikatne potrawy bez niszczenia ich struktury, a także posiada praktyczną funkcję obierania warzyw,

●        nowych aktualizacjach urządzenia, która pojawiają się regularnie. Ostatnie obejmujące m.in. timer dostępny z poziomu Centrum zarządzania gotowaniem, a także możliwość szybkiego podglądu stanu procesu gotowania poprzez przełączanie się pomiędzy ekranami, nowe funkcje jak rozdrabnianie itd.

●        najnowszą innowacją vorwerk na chwilę pisania tego artykułu jest nasadka krojąca, dzięki której łatwo i szybko pokroisz lub poszatkujesz owoce i warzywa. Ta pojawiła się niedawno, bo w styczniu 2023 roku.

Czy warto czekać na Thermomix TM7?

A więc pytanie – czy warto czekać na Thermomix TM7? Odpowiedź jest lakoniczna – to zależy. 🙂 Jeśli nie posiadasz tego typu urządzenia w swoim domu, chcesz ułatwić sobie codzienne gotowanie i zaoszczędzić czas oraz pieniądze, masz dość monotonii w kuchni oraz wymyślania co znowu zrobić na obiad – Thermomix TM6 spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Posiada aż 20 innowacyjnych funkcji, takich jak gotowanie na parze, sous-vide, karmelizowanie, podgrzewanie, mielenie, miksowanie, zagęszczanie, siekanie, ważenie czy fermentacja. Zapewniam Cię więc, że wszystko, czego potrzebujesz i czego możesz wymagać od robotów kuchennych do codziennego przyrządzania posiłków – znajdziesz w TM6. W końcu to  obecnie najnowsza wersja Thermomix oferowana przez niemiecką firmę Vorwerk.


Dodatkowo urządzenie ciągle otrzymuje aktualizacje, a najnowsza nasadka krojąca jest kompatybilna również z modelem TM5. W praktyce oznacza to, że właściciele Thermomixa TM6 jeszcze długo po wypuszczeniu nowego modelu będą mogli cieszyć się aktualizacjami i nowymi możliwościami i dodatkami, nawet po pojawieniu się kolejnego modelu. 

Premiera najnowszego modelu jest nieznana, a więc czy czekanie 12 czy 36 miesięcy (lub dłużej) ma sens? Biorąc pod uwagę inflację, która zapewne niedługo i tak podniesie cenę urządzenia – moim zdaniem nie. Ostateczną decyzję pozostawiam oczywiście Tobie.

Zastanawiam się jedynie, czego tak naprawdę możemy oczekiwać od Thermomixa TM7, skoro jego młodszy brat ma niemalże wszystko? Thermomix TM6 to najnowszy model urządzenia wielofunkcyjnego firmy Vorwerk. Moim zdaniem to najdoskonalsze urządzenie na rynku robotów kuchennych.

Więc co mogło by się zmienić w TM7?

Po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że w kolejnej wersji urządzenia z chęcią skorzystałbym z funkcji sterowania głosem. Ubrudzone ręce podczas gotowania utrudniają korzystanie z ekranu dotykowego i w takiej sytuacji świetnie sprawdziłoby się wyszukiwanie głosowe. Fajnie by było, gdyby Thermomix TM7 działał nieco ciszej ( przy miażdżeniu lodu lub miksowaniu zamrożonych owoców) niż jego poprzednik.

Zdarza się też, że posiadacze urządzenia Thermomix mający większe rodziny, wspominają, że fajną opcją było by zwiększenie pojemności naczynia miksującego do 3 lub 4 l. Pomimo tego że to świetne rozwiązanie w przypadku spotkań z bliskimi i imprez, przy których Thermomix jest po prostu niezbędny, osobiście uważam że nie był by to dobry kierunek zmian. Sam gotuję w stacji Thermomix kilka razy dziennie, i pojemność naczynia 2,2 litra jest moim zdaniem optymalna – pozwalając na operowanie naczyniem miksującym jedną ręką. A jaka to wygoda, wiedzą wszyscy – którzy zmuszeni byli używać większych naczyń innych urządzeń. Dlatego mam nadzieję że kolejny wprowadzony thermomix nie będzie posiadał tej zmiany.
A jak potrzeba większej pojemności? Przecież mamy stację gotującą thermomix friend – która pozwala na gotowanie jednocześnie w 2 naczyniach.

Thermomix TM6 i TMF
Thermomix TM 6 oraz stacja Thermomix Friend- nie wiem co można dodać do Thermomix TM7

Cena urządzenia TM7

 

Często dostaję pytanie : jaka będzie cena nowego modelu. Aktualnie dostępny model thermomix – czyli thermomix TM6 kosztuje w podstawowej wersji thermomix, według oficjalnej ceny urządzenia : 5995 zł. ( więcej o aktualnych cenach i opcjach zakupu urządzenia przeczytaj tutaj) . Firma Vorwerk daje na produkowany sprzęt 2 lata gwarancji, z możliwością odpłatnego przedłużenia gwarancji na Thermomix do lat 5.

Ile będzie kosztował kolejny model urządzenia ? Tego nikt nie wie, a wypływające przypuszczenia są spekulacjami i domysłami. Zazwyczaj jednak najnowszy dostępny model jest trochę droższy od poprzedniego. Aby poznać szczegóły pozostaje nam zatem poczekać do premiery urządzenia thermomix

Podsumowując: Kiedy wychodzi nowy Thermomix?

  1. Nikt nie zna daty premiery nowego modelu thermomix.
  2. Oczywiście także nikt nie wie czy nazwą najnowszego modelu marki Thermomix będzie TM7.
  3. Nikt nie wie jak będzie wyglądał nowy model thermomix , jakie będzie miał będzie miał nowe funkcje, opcje, możliwości.
  4. Tym bardziej nikt nie zna oficjalnej ceny kolejnego modelu wielofunkcyjnego urządzenia Thermomix

 

Jesteście zainteresowani oryginalnym urządzeniem Thermomix firmy Vorwerk?  Jako Przedstawiciel Handlowy Thermomix z chęcią wprowadzę Cię w jego smaczny i zdrowy świat. Dzięki współpracy ze mną – profesjonalnym przedstawicielem Thermomix poznasz wszystkie jego możliwości, funkcje i opcje. Oczywiście, jeżeli podejmiesz decyzję, będziesz miał także możliwość zakupu thermomix we wszystkich dostępnych wariantach i opcjach.

Pamiętaj, aby nie dokonywać zakupu Thermomix inaczej niż bezpośrednio od przedstawiciela producenta. Firma Vorwerk ostrzega przed zakupem z jakichkolwiek ogłoszeń, aukcji itd. i informuje że nie udziela na tak zakupione urządzenia rękojmi.