fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Akcesoria Thermomix

Co otrzymujemy w zestawie Thermomix kupując nowe urządzenie :

Kupując robota wielofunkcyjnego Thermomix TM6 ( aktualnie produkowany model) otrzymujemy wraz z urządzeniem, cały zestaw niezbędnych do poprawnej pracy urządzenia akcesoriów. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie urządzenia Thermomix w codziennym przygotowywaniu posiłków.

Pamiętaj : Jeżeli chcesz poznać urządzenie thermomix, ofertę urządzeń, opcje i akcesoria – umów się na bezpłatne spotkanie z Przedstawicielem handlowym Vorwerk. Nie masz przedstawiciela? Chętnie w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną

W skład podstawowego zestawu urządzenia thermomix wchodzą :

 • Baza – czyli samo urządzenie Thermomix TM6 z wyświetlaczem i kablem zasilającym. To jedyny element zestawu którego nie można myć w zmywarce.

 • Kompletne naczynie miksujące : składające się z :
  naczynia miksującego ( Naczynie miksujące do TM6 jest wykonane ze stali nierdzewnej, posiada wbudowany system grzewczy oraz pomiar temperatury. Pojemność naczynia : 2,2 Litra)
  zespołu noża z ułożyskowaniem ( Nóż miksujący wykonany ze stali nierdzewnej, cztero-ostrzowy, zapewniający optymalną pracę w 2 kierunkach : rozdrabnianie oraz mieszanie)
  podstawy naczynia (Podstawa naczynia miksującego służy do blokowania zespołu noża w naczyniu, służy także jako podstawka całego naczynia)

 • Pokrywa naczynia miksującego ( Pokrywa naczynia miksującego dla modelu TM6 z wbudowaną uszczelką zapewniająca łatwe czyszczenie. Bez pokrywy i naczynia nie da się uruchomić napędu urządzenia – wbudowany czujnik wykrywa jej obecność a przed uruchomieniem napędu a łapki urządzenia blokują ją przed uruchomieniem napędu i dociskają ją do naczynia).

Akcesoria nowego Thermomix TM6
 • Miarka ( Służy do zamknięcia otworu w naczyniu miksującym w celu zabezpieczenia przed rozpryskiwaniem oraz utratą ciepła. Miarkę można także stosować do odmierzania wody ( zaznaczone są w wielkości : 50 i 100 ml). Pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką stosowana jest przy rozdrabnianiu, miksowaniu i cięciu, czasami przy duszeniu niewielkich porcji składników.

 • Koszyczek z pokrywką ( Ma wiele zastosowań – może służyć jako sitko do odcedzania, kładziemy go na pokrywę naczynia zamiast miarki podczas gotowania lub odparowywania potraw, Koszyczek możemy tez włożyć do naczynia i gotować w nim delikatne składniki np. jako dodatek do dań jak ryż, ziemniaki.

 • Motylek ( służy do ubijania piany z białek, bitej śmietany, wyrobu masła, napowietrzania delikatnych kremów i mas). Nakładany jest na nóż robota thermomix. Uwaga – maksymalne obroty noża z motylkiem to 4 w 10 stopniowej skali.

To oczywiście nie wszystko co otrzymujesz z Thermomix
 • Varoma ( 3 częściowy zestaw Varomy do wykorzystania z funkcją gotowania na parze, składający się z dolnej części przystawki Varoma, wkładu oraz pokrywy.) Varoma Vorwerk Thermomix pozwala także na wykorzystanie pary unoszącej się z gotowanej potrawy do jednoczesnego przygotowania kolejnego dania – np. ugotowania knedla nad gotującym się gulaszem, czy warzyw i kawałków indyka na gotowanym krupniku.

 • Osłona przed rozpryskiwaniem ( Thermomix TM6 to pierwszy model urządzenia Thermomix obsługujący wysokie temperatury : smażenia i karmelizacji. Osłony przed rozpryskiwaniem używamy do smażenia – pełny środek zapobiega pryskaniu tłuszczu, jednocześnie duże otwory pozwalają na szybkie pozbycie się pary wodnej. )

 • Kopystka ( Służy do zagarniania ze ścianek. mieszania, wyciągania potraw z naczynia miksującego. Jej miękka elastyczna końcówka jest bezpieczna dla naczynia i noża. Można nią także mieszać w czasie pracy urządzenia, wkładając ją od góry przez otwór pokrywy bez miarki. Posiada także ząbek pozwalający na wyciąganie gorącego koszyczka z naczynia)

To wszystkie akcesoria dostarczane w standardowym zestawie z urządzeniem Thermomix TM6. Oczywiście, poza wymienionymi akcesoriami w zestawie otrzymujemy instrukcję obsługi, książkę o urządzeniu zawierające m. inn. inspiracje kulinarne „Proste Pomysły”, zazwyczaj także ulotkę „Szybki start”


Dodatkowe akcesoria przydatne do gotowania w Thermomix TM6

Oczywiście, powyższy zestaw nie wyczerpuje wszystkich akcesoriów produkowanych przez firmę Vorwerk a przydatnych w gotowaniu.

Tutaj muszę nadmienić o bardzo ważnej rzeczy : Thermomix to niezwykle popularny robot kuchenny. W samej Polsce sprzedano już ponad milion egzemplarzy tego urządzenia, więc rynek zbytu jest ogromny. Wiele więc firm – zazwyczaj z krajów azjatyckich, próbuje z różnym skutkiem produkować akcesoria i podzespoły dedykowane niby do tego urządzenia.

Patrząc na doświadczenia moich klientów, sugeruję z dużą dozą ostrożności podchodzić do wszelkich „wynalazków” oferowanych przez rozmaite sklepy, portale ogłoszeniowe i aukcyjne. Niestety kilku moich klientów już boleśnie się przekonało że nie warto. Jeżeli masz ochotę kupić coś poza oficjalnym sklepem Vorwerk, sugeruję najpierw kontakt ze swoim przedstawicielem Thermomix. Nie masz przedstawiciela? Zapraszam do kontaktu – chętnie doradzę i pomogę.

Akcesoria które można dokupić do Thermomix

Przydatne akcesoria do Thermomix TM6

A co opłaca się dokupić poza zestawem? Jakie akcesoria thermomix mogą pomóc w wykorzystaniu pełnych możliwości urządzenia Thermomix? Zakup jakich części ma sens?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wiele zależy od tego jak, co i ile gotujecie, jak cenicie sobie komfort gotowania, w jakim miejscu Waszej kuchni stoi Thermomix itd. Postaram się omówić tutaj wszystkie akcesoria które mogą być przydatne do gotowania.

Co warto dokupić do vorwerk thermomix TM6?

 • Thermomix Sensor – ten genialny dodatek pozwala zagwarantować nam niesamowite efekty smażenia na patelni  czy pieczenia w piekarniku- poprzez ciągły pomiar temperatury w naszej potrawie i przekazywanie do urządzenia Thermomix TM6 oraz powiązanej aplikacji
  To naprawdę super działa i nie dość że zazwyczaj skraca czas pieczenia , to dodatkowo daje gwarancję że potrawa zawsze w odpowiedni sposób będzie upieczona – bez względu na to czy jest to ciasto czy pieczeń.
 • UWAGA: Stacja Thermomix Friend została wycofana z oferty Vorwerk z dniem 30.11.2023. To dodatkowe urządzenie które pozwala na gotowanie jednoczesne w 2 naczyniach. W Cookidoo mamy grupę przepisów która wymaga gotowania na urządzeniu thermomix friend. Zazwyczaj są to przepisy na potrawy które wymagają gotowania w 2 naczyniach jednocześnie ( jak np. moja ulubiona lazania dyniowa), lub przepisy które w jednym przepisie zawierają kilka dań ( jak przepis na Krupnik, danie z indykiem na Varomie i Jabłka pod kruszonką). Oczywiście na samej stacji TMF można także gotować oddzielnie – np. często by nie zajmować na dłuższy czas Thermomix, na stacji TMF gotuję na parze wędliny czy dodatki do dań jak warzywa lub mięso. Nawet gdy nie używamystacji Thermomix Friend – drugie naczynie ( które jest identyczne jak w Thermomix ) robi swoją robotę. Więcej o Stacji Thermomix Friend przeczytacie tutaj. Jest możliwość zakupu stacji TMF w zestawie z Thermomix – wychodzi wtedy znacznie taniej. Oczywiście można za pośrednictwem przedstawiciela zakupić ją osobno ( więcej o cenach znajdziesz tutaj ).
  Uwaga – TMF można kupić z naczyniem do Thermomix TM5 i Thermomix TM6 – jeżeli kupicie niewłaściwy model, naczyń nie będziecie mogli stosować zamiennie.

 • Kompletne naczynie miksujące -( zwane też potocznie jako garnek dzban thermomix ) niezwykle przydatne w codziennym gotowaniu jest posiadanie drugiego naczynia miksującego ( chyba że macie stację Thermomix Friend – bo wtedy macie i drugie naczynie). Posiadanie drugiego naczynia niezwykle ułatwia życie – znacznie ułatwia procesy gotowania. Sam w swojej kuchni korzystam z 3 naczyń i jest to mega wygodne. Ogranicza ilość przerw na mycie, przekładanie składników, pozwala na szybkie i elastyczne modyfikacje gotowanych przepisów. Naprawdę polecam to rozwiązanie.

Oczywiście jest trochę tańszych i wartych uwagi :

 • Osłona noża miksującego w wer. 2.0 – To nowa odsłona popularnej wcześniej osłony noża. Ma 2 zastosowania : Po pierwsze – Osłona noża miksującego 2.0 umożliwia dzięki specjalnej funkcji obieranie warzyw kopanych, np. ziemniaków, buraków czy marchewek ( z wykorzystaniem specjalnego trybu dostępnego w menu urządzenia) Po drugie osłona noża thermomix chroni delikatne składniki podczas gotowania przed kontaktem z nożem miksującym, umożliwiając gotowanie Sous-vide, w trybie wolnego gotowania jak i przy gotowaniu delikatnych produktów jak pulpety, które mogły by być uszkodzone podczas gotowania przez obracający się nóż.

 • Nakładka krojąca – nowość na rynku polskim, dostępna od stycznia 2023. Dzięki kolejnemu z akcesorii thermomix czyli Nakładce krojącej Thermomix® możemy błyskawicznie i w prosty sposób pokroić warzywa i owoce na plastry ( grubsze lub cieńsze) , w paski lub poszatkować je. Oszczędza znacznie czas. W cookidoo pojawiło się już wiele kolekcji z wykorzystaniem nowej nakładki krojącej. Używam jej często i pomimo dość wysokiej ceny – serdecznie polecam.

Dodatkowe akcesoria Thermomix

Jakie jeszcze akcesoria dodatkowe do Vorwerk Thermomix TM6 mogą być przydatne?

Poza już wymienionymi, mamy do dyspozycji bogatą ofertę najróżniejszych dodatków które mogą pomóc w wykorzystaniu robota Vorwerk Thermomix TM6. Opisując akcesoria thermomix muszę także wspomnieć o kilka prostych akcesoriów thermomix ułatwiających często gotowanie :

 • Drewniana podstawka pod Thermomix : Wykonana z wytrzymałego drzewa dębowego podstawka pod urządzenie Thermomix®, pozwoli stabilnie i w prosty sposób przesuwać Thermomix po blacie kuchennym. Szczególnie przydatna jest gdy Thermomix w kuchni stoi np. pod szafkami kuchennymi i do gotowania musimy go codziennie przesuwać. Jako że czujniki zabudowanej w urządzeniu wagi umieszczone są w stopkach urządzenia, producent odradza jego przesuwanie. Aby je przemieścić – należy je podnieść i przestawić na nowe miejsce. Specjalna podstawa z rozwiązuje ten problem i pozwala na przesuwanie urządzenia wraz z podstawą. Podfrezowania pod stopy uniemożliwiają zsunięcie się urządzenia podczas pracy, a niezwykle dopracowane stopy podstawy zapewniają komfort i bezpieczeństwo urządzenia wielofunkcyjnego Thermomix TM6. Polecam.

 • Zgrzewarka próżniowa : mięso czy rybka wykonana metodą Sous-vide są naprawdę genialne. Miałem kilka zgrzewarek – jednak ta, pomimo wysokiej ceny zaskoczyła mnie rozwiązaniami oraz niezawodnością. Wraz ze zgrzewarką możemy zakupić także specjalne woreczki przystosowane do gotowania. U mnie sprawdza się na „5” .

Chcecie więcej? Oczywiście !

 • Torba na Thermomix : Posiadacze urządzenia Thermomix którym zdarza się podróżować na pewno docenią torbę, która zabezpieczy urządzenie podczas transportu. Osobiście wykorzystuję ją bardzo często – od krótkich wypadów na działkę nad jeziorem po wczasy. W końcu zupka przygotowana w 20 minut na łonie natury czy pyszne świeże smoothie są warte zachodu.  Zdarzyło mi się nawet zabrać Thermomix do Chorwacji gdy wynajęliśmy cały dom bez wyżywienia. Wracamy z plaży o 13 – 20 minut później na stole każdy ma po talerzu pysznej zupki. Wieczorem ktoś zawsze zrobił drożdżówki czy cynamonki – zapach w całym budynku jak w domu. O oszczędnościach i wygodzie nie wspomnę.

 • Zestaw słoiczki porcelanowe Thermomix z przykrywkami : jeżeli lubicie miniserniczki , suflety czy inne przekąski robione na parze to idealne rozwiązanie. Komplet porcelanowych foremek z przykrywkami idealnie pasujących do Varomy to świetne i wygodne rozwiązanie. Oczywiście doskonale sprawdzają się też do przechowywania np. świeżych sosów, dipów itp.

Czy mogę polecić jeszcze jakieś dodatkowe akcesoria Thermomix?

Jak pisałem na wstępie – dość dużo trafia na rynek podrób lub „genialnych” rozwiązań wymyślanych przez domorosłych ” specjalistów”.

Przykładem takiego rozwiązania przed którym ostrzegam – to zaślepka noża. Swego czasu szeroko reklamowana w mediach społecznościowych zaślepka – miała niby ułatwić gotowanie. Montowało się ją zamiast zespołu noża w naczyniu miksującym. I kilku moich klientów popełniło ten zakup. Dwoje z nich pozbyło się naczynia miksującego, jeden zapłacił za drogą naprawę urządzenia. Czemu? Ponieważ po pierwsze : nóż nie tylko rozdrabnia ale i mieszając zapobiega przypalaniu oraz równomiernie pomaga rozprowadzić temperaturę w potrawie. W przypadku jego braku – podgrzewane dno dość szybko osiąga bardzo wysoką temperaturę m. inn. paląc potrawę. Po drugie – zastosowane w zaślepce uszczelnienie po kilku użyciach zaczynało przepuszczać – powodując przeciekanie potraw bezpośrednio na oś napędu urządzenia…

Innym przykładem może być np. wymyślone przez kogoś bez zdolności przewidywania – odprowadzenie boczne pary. W czasie gotowania u jednego z klientów który popełnił ten zakup – kipiąca potrawa przelała się przez to cudo, doprowadzając do poparzenia jego dziecka. Akcesoria Thermomix nie produkowane przez Vorwerk potrafią być niebezpieczne.

Zakup akcesoriów z ogłoszeń czy popularnych portali aukcyjnych.

Muszę ostrzec też przed zakupem części z portalów aukcyjnych czy ogłoszeń. Pojawiły się już przypadki podrabiania akcesoriów wykonanych prawie identycznie jak Vorwerk i sprzedawanych jako oryginalne. Słowo „prawie” czasami robi dużą różnicę.

Chcecie wprowadzać jakieś nie firmowane przez producenta urządzeń dodatki – akcesoria thermomix? Skonsultujcie się najpierw z Waszym przedstawicielem Thermomix.  Pamiętajcie też, że robicie to tylko na własną odpowiedzialność.

Urządzenia Vorwerk Thermomix TM6 są naprawdę wyjątkowo bezpieczne o ile korzystacie z nich zgodnie z instrukcją i używacie wyłącznie sprawdzonych i przetestowanych przez producenta podzespołów. Korzystając też ze sprawdzonych akcesori – zaoszczędzicie sobie wizyt w serwis urządzeń Thermomix.

Przypominam też, że jedyną możliwością zakupu urządzenia thermomix jest zakup bezpośrednio u przedstawiciela handlowego Vorwerk. Nie popełnijcie zakupu za pośrednictwem jakichś ogłoszeń czy aukcji. Przeczytaj więcej gdzie kupić legalny Thermomix