Q&A Pytania dotyczące thermomix

FAQ - Spis Treści

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Eksploatacja Urządzeń Thermomix TM6

Koszty korzystania z urządzen należy zawsze rozpatrywać na wielu aspektach takich jak koszty zużycie energii elektrycznej oraz wody, kwestie dotyczące ograniczenia marnowania żywności a także co nie mniej ważne : czas który musimy poświęcić na przygotowanie potraw w odniesieniu innych rozwiązań, kosztów technicznej eksploatacji, napraw. Poniżej znajdziecie wyjaśnienie każdego z tych wątków.
Podsumowując – urządzenie moim zdaniem jest bardzo oszczędne.

Wg producenta Max moc urządzenia to 1500 W, w tym 1000W układ grzewczy naczynia i 500W moc silnika. Ale prawie nie występują sytuacje gdy urządzenie pobiera pełną moc. Naczynie działa jak termos – a układ grzewczy podaje tylko tyle prądu, na ile jest to konieczne do osiągnięcia wskazanej w przepisie temperatury. Silnik zaś maksymalną moc wykorzystuje w krótkich odcinkach czasu podczas  najbardziej wymagających prac. Obserwując zużycie prądu na rejestratorze zużycia energii – zazwyczaj odczyt wynosił pomiędzy 300 -700 W, tym samym Thermomix jest dużo ekonomiczniejszy od np. kuchenki indukcyjnej.

Naczynie miksujące oraz osprzęt można myć w zmywarce -wszystko poza samym urządzeniem. Samo naczynie może umyć też sam Thermomix który posiada funkcję mycia wstępnego w kilku trybach w zależności od tego, czym mamy zanieczyszczone urządzenie.

Różnic jest sporo – począwszy od dużo większych możliwości jak choćby obsługi wysokich temperatur ( TM6 obsługuje temperatury karmelizacji i smażenia) – na zmianach technicznych jak większy i czytelniejszy wyświetlacz czy likwidacja nośnika przepisów ( TM6 łączy się z Cookidoo bezpośrednio przez WiFi) . Więcej na temat różnic TM5 i TM6 znajdziecie tutaj.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Gotowanie w Thermomix

To nie prawda. Jednakże do prawidłowego ubicia piany w Thermomix naczynie miksujące musi być zupełnie suche – jak każde inne.  Z naczyniem miksującym jest trudniej, ponieważ nawet po wytarciu jego ścianek, na nożu znajduje się wystarczająca ilość wody by zakłócić proces ubicia piany.  Po wytarciu naczynia – wystarczy tylko na kilka sekund puścić napęd z ustawieniem prędkości na „10” ( oczywiście bez motylka) – cała woda z noża zostanie rozrzucona na ścianki naczynia. Powtórne wytarcie naczynia np. ręcznikiem papierowym rozwiązuje problem. Następnie zakładamy motylek, dodajemy schłodzone białko bez fragmentów żółtek, szczyptę soli, ustawiamy prędkość napędu na 3,5 i obserwujemy przebieg ubijania – by po 2..4 minutach wyłączyć urządzenie gdy mamy pięknie ubite już białko.

Swoim klientom, zawsze przekazuję sugestie dotyczące przepisów które sugeruję zrobić w pierwszej kolejności. Na pewno zaliczają się do nich :
Koncentrat bulionu drobiowego – stanowi świetną bazę większości zup, gulaszy i innych potraw. Oczywiście zamiast koncentratu drobiowego można zrobić np. koncentrat bulionu warzywnego lub koncentrat bulionu mięsnego.

Kolejnym przepisem który polecam jest przyprawa uniwersalna.  To świetny zamiennik popularnych „Kucharków” czy „Veget” pozbawiony niezdrowej chemii a nadający potrawom niepowtarzalny smak.
A następnie… jest olbrzymia grupa potraw które zawsze wychodzą i smakują doskonale. Znajdź interesujący typ potrawy, wybierz taką z dobrymi ocenami, zrób zakupy i .. do dzieła 🙂
Pamiętaj że zawsze możesz skontaktować się ze swoim przedstawicielem handlowym. Nie masz przedstawiciela? – Skontaktuj się ze mną.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Korzystanie z Cookidoo

Ogromna baza przepisów znajduje się w chmurze a dostęp do niej uzyskujemy poprzez aplikację Cookidoo.  Oczywiście, są dostępne także książki w wersji papierowej z konkretnymi kolekcjami. Jeżeli ktoś zainteresowany jest książkami w wersji papierowej – obecnie wydawane są dostępne w sklepie Vorwerk. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu.

Ogromna baza przepisów powiązanych z urządzeniem Thermomix mieści się w chmurze, a dostęp do niej jest płatny. Platforma ta nazywa się Cookidoo,

Rejestrując nowe konto w aplikacji Cookidoo otrzymujemy 1 miesiąc darmowego dostępu. Podłączając do konta nowe urządzenie Thermomix – ważność konta zostaje automatycznie przedłużona o 6 miesięcy.  W chwili pisania tego artykułu – koszt rocznego dostępu do Cookidoo wynosi 199 zł.
Dostęp do Cookidoo można także przedłużyć , otrzymując darmowy Vaucher na kolejne 6 miesięcy, skutecznie polecając urządzenie. Szczegółów dowiecie się u swojego przedstawiciela handlowego Vorwerk. Możecie także skontaktować się ze mną :

 

Oczywiście.
Można założyć nowe konto w aplikacji Cookidoo – otrzymamy darmowy dostęp do aplikacji na okres 1 miesiąca. Abonament próbny nie jest niczym ograniczony – możemy poznać aplikację, przepisy, zapoznać się z zaawansowaną wyszukiwarką czy też sprawdzić działanie np. listy zakupów. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z aplikacją Cookidoo – zapraszam do kontaktu.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Zakup Thermomix

Thermomix jest specyficznym urządzeniem. Jego zakup możliwy jest tylko podczas prezentacji dokonywanych przez Przedstawicieli Handlowych Vorwerk – producenta urządzeń u klienta w domu. Tylko ten sposób zakupu gwarantuje że otrzymacie legalny, nowy sprzęt oraz pełne wsparcie przed jak i po zakupowe. Ale jeżeli np.  byliście już na prezentacji na której nie dokonaliście zakupu lub chcecie kupić urządzenie np. na prezent, skontaktujcie się ze swoim przedstawicielem handlowym lub zadzwońcie do mnie. tel:+48794062404

Muszę dodać także że nie ma możliwości zakupienia legalnego i pewnego nowego sprzętu na wszelkich aukcjach czy z ogłoszeń. W związku z dużą ilością zgłoszeń – producent ostrzega przed takim zakupem informując że na tak zakupiony sprzęt nie udziela rękojmi.

Thermomix można zakupić w kilku wariantach : Sam Thermomix lub Thermomix wraz ze stacją Thermomix Friend. Do każdego z tych wariantów można dokupić przedłużenie gwarancji dla urządzenia Thermomix z 2 do 5 lat. Aby poznać aktualne ceny – najlepiej skontaktujcie się ze swoim Przedstawicielem Handlowym. Jeżeli nie macie swojego przedstawiciela , możecie oczywiście zadzwonić do mnie.

Thermomix -Najczęściej zadawane pytania

Praca jako przedstawiciel Handlowy Thermomix

Nie znam lepszej pracy, dającej tak duże możliwości rozwoju, nieograniczonych zarobków jak też którą można podjąć bez jakichkolwiek inwestycji i zakupów, a którą wykonywać można w czasie wolnym.
Więcej na temat pracy jako przedstawiciel przeczytacie tutaj : https://rodzinagotuje.pl/index.php/jak-zostac-przedstawicielem-thermomix/

Nie – nie trzeba. Nie tylko nie trzeba dokonać zakupu urządzenia, ale firma Vorwerk pomaga w zdobyciu swojego urządzenia w okresie pierwszych miesięcy współpracy. A do tego czasu często jest możliwość  korzystania z urządzenia wypożyczonego.

Zachęcam do kontaktu telefonicznego – chętnie opowiem o współpracy, odpowiem na pytania, a jeżeli podejmiecie decyzję że chcecie – pomogę Wam nim zostać:)