fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Przepisy na Thermomix

Skąd brać przepisy na Thermomix?

Thermomix jako zaawansowane urządzenie kuchenne w niesamowity sposób zmienił mój sposób postrzegania codziennego gotowania.

Z przykrej konieczności – sprawił że gotowanie stało się jednym z moich ulubionych zajęć. Cóż, z Thermomix gotujemy szybciej, sprawniej, łatwiej i taniej-i to nie wszystkie zalety gotowania w Thermomix TM6.

Urządzenie otwiera przed nami wprost nieograniczone możliwości poznania kuchni z całego świata – gotowania potraw których nie znamy lub których nie mieliśmy okazji jeszcze przygotować. I to wszystko w sposób niezwykle prosty i intuicyjny. A na urządzeniu Thermomix przygotujemy praktycznie wszystko: od ziemnych i gorących napoi, drinków, poprzez sorbety, lody, desery, ciasta, torty, na pełnowartościowych daniach obiadowych kończąc. Pyszne śniadanie, zdrowy deser czy uroczysta kolacja ? Użyj urządzenia Thermomix i po kłopocie. Zrobić dżem czy konfitury, likier czy kawę mrożoną? Oczywiście.

Firma Vorwerk produkuje kolejne modele Thermomix od ponad 50 lat. W niniejszym artykule skupię się na obecnie produkowanym modelu urządzenia – czyli Thermomix TM6. Poprzednie modele w większym lub mniejszym stopniu możliwości miały od TM6 ograniczone. Dlatego posiadając starszą wersję urządzenia niż TM6 – należy zawsze sprawdzić, bez względu z jakiego źródła mamy przepis, czy jest on dedykowany także do naszego urządzenia. Są przepisy dedykowane do urządzeń TM6, których nie da się przygotować w starszych wersjach. Dzieje się to zawsze wtedy, gdy występują w przepisie tryby pracy niedostępne w starszych wersjach – np. występuje karmelizacja lub rumienienie.

Skąd wziąć przepisy na Thermomix

Skąd wziąć przepisy na Thermomix?

Olbrzymią wartością urządzeń Thermomix jest niezwykle prosta i intuicyjna możliwość przygotowywania posiłków w sposób – w którym nastolatek jest w stanie przygotować potrawy z całego świata, nie mając większego pojęcia o gotowaniu. Jedyną konieczną umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem. Oczywiście, o ile korzystamy z dedykowanego źródła – czyli z Cookidoo.

W samym urządzeniu Thermomix znajdziesz dużą kolekcję, zawierająca darmowe przepisy. Skąd wziąć inne przepisy? Źródeł na przepisy Thermomix jest kilka :

1) Przepisy na Thermomix z Cookidoo

O aplikacji cookidoo:

Aplikacja dedykowana dla Thermomix TM6 i z nim zintegrowana – gotowanie z tych przepisów jest intuicyjne i bajecznie proste. Poprzedni model, Thermomix TM5, do korzystania z nich wymaga dodatkowego nośnika przepisów. Wcześniejsze modele Thermomix nie mają takiej funkcjonalności – choć można część przepisów przygotować, traktując aplikację jako książkę z przepisami.

W chwili pisania tego artykułu liczba przepisów w samym języku polskim przekroczyła 5500 – i wciąż dodawane są nowe. Cookidoo – jako zintegrowana aplikacja posiada przepisy specjalnie przygotowane pod Thermomix – dzięki czemu urządzenie samo wprowadza konieczne ustawienia czasu, temperatury czy obrotów noża, w odpowiednich momentach uruchamia wbudowaną w urządzeniu wagę, prowadzi nas „za rękę” przez wszystkie etapy gotowania.

Przepisy na Thermomix z Cookidoo

Ale Cookidoo to nie tylko przepisy – to także zaawansowana wyszukiwarka, która pozwala wyszukiwać nam przepisy (np. po nazwie, po składnikach które chcemy wykorzystać lub których potrawa ma nie zawierać, po tagach czyli np. bez glutenu, bez laktozy, wegetariańskie, przepisy wegańskie itd. ) Cookidoo to także wiele dodatkowych bardzo przydatnych funkcjonalności, jak planowanie posiłków czy automatycznie generowana lista zakupów. Możemy podejrzeć np. zawartość składników odżywczych i makroskładników w każdej potrawie. Z Cookidoo możemy korzystać z przeglądarki www jak i zainstalować aplikację na urządzeniach przenośnych.

Już niedługo opublikuję obszerny artykuł o tym medium.

Cena dostępu do aplikacji Cookidoo :

Dostęp do aplikacji jest płatny, jednak aby zapoznać się z możliwościami i funkcjonalnością, możemy założyć konto i otrzymamy miesiąc darmowego dostępu. Kupując nowe urządzenie otrzymujemy w pakiecie 6 miesięcy dostępu gratis – to czas na zapoznanie się z aplikacją oraz podjęcie decyzji o jej subskrypcji. Kolejne 12 miesięcy dostępu kosztuje obecnie 199 zł.

Z aplikacji możemy korzystać poprzez przeglądarkę www, jak i możemy zainstalować wygodną i w pełni funkcjonalną aplikację na urządzeniach mobilnych. Dzięki aplikacji mamy zawsze dostęp do przepisów jak i np. uaktualnianej na bieżąco listy zakupów.


Interesuje cię dieta redukcyjna na Thermomix? Jeżeli tak, zapraszam do lektury

Przepisy na Thermomix Przepisowni

2) Przepisy na Thermomix z Przepisownia.pl

O blogu Przepisownia.pl

Przepisownia jest oficjalnym blogiem Thermomix, administrowanym przez producenta Thermomix – firmę Vorwerk. Znajdziecie na niej kilka tysięcy przepisów przygotowanych przez użytkowników Thermomix różnych generacji – znajdziecie tu przepisy do urządzeń np. TM31, TM5, TM6.
To blog – więc w Przepisowni przedstawiamy przepisy własne, przez nas – czyli użytkowników Thermomix opracowane. Jako że przepisy te nie są sprawdzane i akceptowane przed publikacją przez kucharzy Vorwerk ( jak ma to miejsce w Cookidoo), podczas gotowania z nich sugeruję kontrolę tego co i jak robimy.

Przepisownia to doskonałe źródło kolejnych przepisów stosowane przeze mnie jako uzupełnienie Cookidoo. Aby przygotować przepis mamy 2 możliwości.

Pierwsza : korzystając z ustawień manualnych Thermomix, możemy przygotować potrawy wprowadzając ustawienia ręcznie zgodnie z zawartymi w przepisie sugestiami.

Druga: mając aktywne konto na Cookidoo, możemy wykorzystując zawarty w każdym przepisie przycisk „importuj do Cookidoo” – możemy ściągnąć przepis na nasze konto w tej aplikacji. Otworzy się on najpierw w wersji do edycji, gdzie możemy pozmieniać składniki, parametry, zdjęcia i zapisać je. Po zapisaniu zaimportowany przepis pojawi się on w zakładce ” Utworzone przepisy”. Gotowanie z tych przepisów jest trochę mniej intuicyjne niż z oryginalnych przepisów Cookidoo – jednakże możemy bez problemu sugerując się wyłącznie wyświetlanymi na Thermomix wskazaniami, w prosty sposób przygotować potrawę.

Dostęp do bloga : przepisownia.pl

Dostęp do bloga jest bezpłatny. Poza bazą przepisów znajdziemy tam też wiele ciekawych wskazówek i informacji. Z bloga możemy korzystać bez lub po zalogowaniu.

3) Książki z przepisami wydawane przez firmę Vorwerk

O książkach kucharskich Vorwerk.

Firma Vorwerk wydaje regularnie pozycje książkowe z przepisami na Thermomix. Są to zazwyczaj kolekcje tematyczne przepisów okraszone dużą porcją praktycznych sugestii i informacji o gotowaniu. Z ostatnio wydanych polecam
1) ” O pieczywie” – Najgenialniejsza książka jaką dostałem w moje dłonie – zbiór profesjonalnych informacji i przygotowaniu, fermentacji i wyrobie pieczywa – zarówno drożdżowego jak i na zakwasie. Zawiera wiele świetnych przepisów które wykorzystuję w swojej kuchni na co dzień.

2) „Jedz rozsądnie, dbaj o zdrowie” Świętna książka o zdrowym odżywianiu, zawierająca wiele fajnych porad i sugestii oraz dużą grupę ciekawych, zdrowych przepisów.

Książki kucharskie Thermomix

Wykorzystanie przepisów z książek do gotowania to ręczne odważanie w urządzeniu oraz samodzielne wprowadzanie nastaw – nie mniej są zwolennicy papierowych źródeł przepisów. Oczywiście i tu możemy gotować bez konieczności posiadania wyższej wiedzy kucharskiej.

Ceny książek z przepisami Thermomix

Ceny książek z przepisami Thermomix kształtują się obecnie w granicach 60- 120 zł w zależności od pozycji. Są do kupienia w sklepie Vorwerk, na rynku wtórnym można także trafić na całą masę różnych książek już niedostępnych w sklepie Vorwerk.

Blog o gotowaniu przepisy na Thermomix

4) Blogi i prywatne strony z przepisami na Thermomix.

Na prywatnych blogach można tak spotkać całkiem smaczne i ciekawe przepisy na Thermomix. Sugeruję wybierać sprawdzone, duże strony, gdzie czytelnicy mają możliwość wystawiania opinii. Niestety często są to przepisy skopiowane np Cookidoo i odrobinę zmodyfikowane, co nie zawsze wychodzi na plus. W każdym razie gotując z tych przepisów, warto zachować dozę ostrożności i kontrolować to co się robi.

5) Własne przepisy na Thermomix

Urządzenia Thermomix TM6 umożliwiają oczywiście przygotowanie posiłków wg. swoich przepisów. W menu urządzenia znajdziemy prawie wszystkie funkcje i tryby poza możliwością wykorzystania wysokich temperatur do rumienienia i karmelizacji ( te ze względów bezpieczeństwa dostępne są tylko z przepisów Cookidoo). Ale to zadem problem, jeżeli nasz przepis wymaga takiej opcji, wystarczy uruchomić przepis w którym funkcja ta występuje.

Więc skład brać przepisy na Thermomix firmy Vorwerk ?

Żródeł przepisów mamy wiele. Oczywiście najprostsze gotowanie i najpewniejsze przepisy otrzymujemy z aplikacji Cookidoo. Ale mamy możliwość korzystania z wielu źródeł, dzięki czemu ilość przepisów jest wprost nieograniczona.

I na pewno znajdziesz przepis którego szukasz.


Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące gotowania na urządzeniach Thermomix lub chcesz zapoznać się z ofertą produktów Vorwerk – jako Przedstawiciel Handlowy Thermomix, zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę.

Zapraszam 7 dni w tygodniu od 7.00 do 22.00 ( także w niedziele i święta)
tel. 794062404

A może interesuje Cię, jak zostać Przedstawicielem Handlowym Thermomix? Serdecznie zapraszam do artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *