fbpx

Gotujemy Rodzinnie

Najlepsze pieczywo z Thermomix w nowej kolekcji Cookidoo.

Kolekcja o pieczywie z Thermomix

Nowa kolekcja przepisów na pieczywo z Thermomix

Wreszcie jest – do Cookidoo została dodana nowa kolekcja niesamowitych przepisów na pieczywo wykonywane w Thermomix, a pochodzących z książki ” O Pieczywie” .

Mamy do wyboru prawie 60 przepisów na aromatyczne i pyszne chleby i bułki, zarówno te drożdżowe jak i te na zakwasie. Nie zabrakło także przepisów na sam zakwas – w 4 nowych różnych wariantach.

Wystarczy spróbować np. bułek orkiszowych – i choć jest to pieczywo długiej fermentacji, ( proces jest 2 dniowy) gwarantuję że nie będziecie żałować ani chwili spędzonej przy ich wykonaniu. Link do przepisu : https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl-PL/r782452

Bułki orkiszowe z Thermomix

Zresztą cała kolekcja jest genialna i niesamowicie smaczna. Otworzyła mi na nowo oczy na świat pieczywa.
Polecam spróbować :
Link do całej kolekcji : https://cookidoo.pl/collection/pl-PL/p/col457750


Bez względu na to, czy szukasz dodatkowego zajęcia, przydał by się dodatkowy dochód czy w obecnej chwili szukasz sposobu na zdobycie urządzenia Thermomix.. zapraszam do zespołu.
Zadzwoń – chętnie odpowiem na wszelkie pytania…
tel. 794 062 404

Jak zostać przedstawicielem Thermomix

6 kroków do doskonałego pieczywa z Thermomix

1. Wybór odpowiednich składników

Wszystko zaczyna się od doboru odpowiednich składników. Wybierając mąkę, postaw na tę najwyższej jakości – może to być mąka pełnoziarnista, pszenna czy żytnia. Dodaj naturalne drożdże lub zakwas, aby nadać pieczywu odpowiednią strukturę i smak.

2. Mieszanie i wyrabianie ciasta

Dzięki funkcji mieszania Thermomix, proces wyrabiania ciasta staje się prosty i szybki. Dzięki temu, że urządzenie dokładnie miesza wszystkie składniki, ciasto jest równomiernie wymieszane i elastyczne, co jest kluczem do miękkiego i puszystego wnętrza pieczywa.

3. Odpowiednie wyrastanie

Po wyrabianiu w Thermomixie, niech ciasto odpowiednio wyrośnie. Postępuj zgodnie z przepisem – możesz zostawić je w naczyniu Thermomixa z przykryciem lub przełożyć je do innej miski. Czasami odpowiednim miejscem na dojrzewanie ciasta będzie lodówka. Odpowiednie wyrastanie jest kluczem do uzyskania lekkiego i powietrznego chleba.

4. Formowanie i drugi etap wyrastania

Zgodnie z przepisem – po pierwszym etapie wyrastania, wyjmij ciasto na blat, delikatnie ugnieć i nadaj mu odpowiedni kształt. Pozwól mu wyrastać po raz drugi, aż podwoi swoją objętość. Nie pomijaj tego kroku jeżeli j

5. Pieczenie

Chociaż Thermomix świetnie radzi sobie z wyrabianiem ciasta, pieczenie pieczywa odbywa się w tradycyjnym piekarniku. Upewnij się, że piekarnik jest odpowiednio nagrzany, a pieczywo pieczone jest przez odpowiedni czas i w odpowiedniej temperaturze, w zależności od wybranej receptury.

6. Cierpliwość to klucz

Pamiętaj, że dobre pieczywo wymaga czasu. Od momentu mieszania składników, przez wyrastanie, aż po pieczenie – każdy etap wymaga uwagi i cierpliwości. Nie śpiesz się, a zostaniesz wynagrodzony pysznym, domowym pieczywem.

Podsumowanie

Thermomix, choć to urządzenie nowoczesne, pozwala nam wrócić do korzeni pieczenia tradycyjnego chleba. Umożliwia dokładne i równomierne wyrabianie ciasta, zachowując jednocześnie tradycyjne metody wyrastania i pieczenia. Jeśli posługujesz się tym sprzętem w swojej kuchni, możesz być pewny, że twoje pieczywo będzie nie tylko pyszne, ale także zdrowe i pełne naturalnych składników. Warto więc dać się ponieść kulinarnym inspiracjom i cieszyć się smakiem prawdziwego, domowego chleba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *