fbpx

Thermomix – lek na brak czasu?

Thermomix – lek na brak czasu?

Czy Thermomix pomaga oszczędzać czas?

Sprawdziłem 🙂

Ile czasu spędzasz w kuchni?

Czy wiesz ile czasu spędzasz codziennie w kuchni?

Zupa gulaszowa z Thermomix

Czas...

Nie zdajemy sobie sprawy ile czasu spędzamy w kuchni. Gotujemy często w biegu, automatycznie. Na koniec dnia czasami tylko przychodzi refleksja… gdzie mi uciekł cały dzień? ? Tak uciekają nam dni, miesiące ( przecież dopiero były święta a już są następne..) , całe lata…

Kuchnia to jedno z miejsc w którym czasu  spędzamy dużo – choć nie zdajemy sobie z tego na co dzień  sprawy. Śniadanie.. obiad… kolacja… 2 śniadanie do pracy… ciasto… deserek… . 
Jeżeli dodamy do tego czas potrzebny na listę zakupów,  kombinowanie co by tu ugotować, zmywanie czy obsługę zmywarki, itp.. u mnie robiło się od 1,5 do 3 godzin dziennie. Nie wierzycie? Policzcie.

Thermo-mix TM6

Wybór potraw i planowanie to bajka, wystarczy wybrać jedną z tysięcy potraw z aplikacji cookidoo, dodać ją do zaplanowanych potraw ( można od razu zaplanować cały tydzień)

Lista zakupów do jedno kliknięcie , i lista wszystkich potrzebnych składników pojawia się w aplikacji u wszystkich domowników.

Uruchamiamy Thermomix i dodajemy tylko składniki zgodnie z sugestią urządzenia. Nie martwimy się szatkowaniem, smażeniem, rozdrabnianiem, mieszaniem, krojeniem, nie martwimy się setką brudnych garów bo tu gotujemy w jednym czy dwóch które na koniec same się jeszcze umyją 🙂

Gotowanie w Thermomix

Oszczędności

Zrobiłem 4-dniowy test. W pierwszych 2 gotowałem ten sam zestaw potraw bez Thermomix, by w kolejnych dwóch  przygotować je na urządzeniu Thermomix.

Krótszy czas w kuchni
54%
Niższe koszty
26%
Komfort
99%
Konieczne nasze zaangażowanie
65%

Mierzyłem czas w kuchni, koszty gotowania, czas w którym musiałem ingerować w gotowanie, czas zaangażowania ( czyli czas w którym nie musiałem być w kuchni ale wykonywałem czynności związane z gotowaniem – sprzątanie, lista zakupów, planowanie, przygotowanie składników , mieszanie, itd – czyli czas w którym nie mogłem zajmować się niczym innym.

Wyniki zaskoczyły nawet mnie.
Nigdy nie uświadamiałem sobie – jak wiele czasu wcześniej marnotrawiłem w kuchni – a przyznam że nie jest to moje ulubione miejsce spełniania wolnego czasu.

Podsumowując :

  • Z Thermomix spędzałem w ciągu doby o 54% mniej czasu w kuchni ( np. zrobienie zupy, drugiego dania, oraz deseru ( ciasta) – 76 minut bez/35 minut z thermomix .
  • Koszt energii ( thermomix/płyta indukcyjna) oraz składników ( jogurt, sok, majonez, koncentrat bulionu, schab na kanapki, pieczywo itd : dużo tańsze i zdrowsze -przygotowane w Thermomix.  Oszczędność  na podstawie 2 dni – 26% (179zł bez/133 zł z Thermomix) WIęcej o oszczędnościach przeczytasz tutaj
  • Komfort – nieporównywalny. Osoby które gotują na Thermomix wiedzą o czym mówię.
  • Zaangażowanie – dla testu w czasie gotowania czytałem ze zrozumieniem książkę ( wracam ostatnio do dawno przeczytanych  – tym razem był to Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę) 
    W czasie gotowania i przygotowywania posiłków przeczytałem 65 % stron więcej. To znaczy że tak naprawdę miałem o 65 % więcej czasu dla siebie. Czasu który mogłem przeznaczyć na dowolne działania – bez myślenia że się przypali, że trzeba zamieszać, że doprawić, że dolać, dodać, odcedzić, przelać, pokroić.. Thermomix wołał mnie do każdej z czynności nie absorbując moich myśli i nie wymagając zaangażowania.
Thermomix Friend

Thermomix Friend

można jeszcze szybciej ?

Powyższe wyliczenia dotyczyły gotowania wyłącznie w Thermomix. A przecież od 2021 r Thermomix ma nowego przyjaciela. Stację Thermomix Friend. Urządzenie które za mniej niż 40 % wartości urządzenia thermomix pozwala gotować jeszcze szybciej, jeszcze sprawniej, jeszcze lepiej. Pozwala na gotowanie  w 2 naczyniach jednocześnie.

Czym jest Thermomix Friend – przyjaciel urządzenia Thermomix? To dodatkowa stacja która mieści się w każdej wyższej szufladzie więc nie zabiera na co dzień miejsca w kuchni.  Wyposażone jest w identyczne naczynie miksujące jak Thermomix. I niesamowicie przyśpiesza i jeszcze ułatwia gotowania.
Więcej na temat Thermomix Friend –

Podsumowanie

Ciesz się życiem z Thermomix

Poza subtelnymi odczuciami, każdy z testów fizycznie pokazuje jak wiele zyskaliśmy na urządzeniach Thermomix.
Jeżeli w ciągu dobry spędzaliśmy średnio 1,5 godziny w kuchni, a teraz spędzamy 40 minut to codziennie pozostaje nam 50 minut na to co lubimy robić.
50 minut x 330 dni w roku ( 330 ponieważ nie zawsze jemy w domu)daje nam.. 22 dni wolnych rocznie. 275 godzin /12 godzin zajęć dziennie.. daje nam 22 dni . Czyli miesiąc urlopu gratis.
Opłaca się?
Na to pytanie musi już odpowiedzieć każdy z Was samodzielnie.

Oszczędno-ść czasu

Na czym dzięki Thermomix oszczędzamy czas?

Oszczędno-ść pieniędzy

W jaki sposób dzięki Thermomix oszczędzamy pieniądze?

........Gotowi na zmiany?

Zadzwoń do mnie

Przedtsawiciel Thermomix Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *