Thermomix z Allegro?

Thermomix z Allegro?

Oszustwo

Jesteśmy zasypywani stertami reklam i ofert z różnych portali aukcyjnych. Można  na nich kupić także Thermomix. Czy warto kupić odrobinę taniej na Allegro czy OLX?

Nie wszyscy wiedzą, ale Thermomix ze względu na swoją specyfikę, dostępny jest wyłącznie w ofercie sprzedaży bezpośredniej. Nie ma możliwości zakupu go w żadnej sieci sklepów.
Nie ma także możliwości w pełni legalnego zakupu nowego urządzenia przez portale aukcyjne, ogłoszenia sprzedaży itp.

 

 

Czemu Thermomix można nabyć tylko osobiście u przedstawiciela firmy Vorwerk?

Powodów jest wiele.
Przede wszystkim dlatego, że producent sprzedaje urządzenia wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej poprzez swoich przedstawicieli handlowych. Tylko taka forma sprzedaży gwarantuje, że klient przed zakupem otrzyma wszelkie niezbędne informacje o urządzeniu,  przed zakupem ma możliwość wzięcia udziału w prezentacji, w czasie której dokładnie zapozna się z urządzeniem a nawet sam w nim coś ugotuje. Tylko taka forma gwarantuje także pełna obsługę po sprzedażową oraz  bezpośredni kontakt przedstawiciela z klientem przez cały okres użytkowania urządzenia.
A najwyższa wartością dla firmy Vorwerk – jest zadowolony klient.

Rola przedstawiciela nie ogranicza się do sprzedaży. Jesteśmy opiekunami i doradcami naszych klientów. Inspirujemy i pomagamy, dbamy o przekazywanie aktualnych informacji, nowości, pomagamy gotować, doradzamy, polecamy sprawdzone przez nas przepisy, pomagamy rozwiązać wszelkie ew. niejasności i problemy – bez względu na to czy dotyczą one nie chcącego się ubić białka czy dostępu do serwisu.
Zakup urządzenia Thermomix z firmy Vorwerk to zawsze opieka  po sprzedażowa. Do tego bezterminowa.
Znacie innych producentów którzy do swojego urządzenia dodają bezterminowe wsparcie, pomoc, całodobowy kontakt z opiekunem który, zawsze może bezpłatnie podjechać do Was i Was wesprzeć?
Thermomix jest jedyny w swoim rodzaju także i w tym… To wartość dodana, uznawana za bezcenną i wyjątkową. 

Oczywistym jest, że powodów jest więcej – tylko kupując od producenta macie pełna gwarancję legalności pochodzenia, gwarancji, dostępu do aktualizacji oprogramowania, dostępu do platformy Cookidoo itp.

 

Co więc jest nie tak z urządzeniami Thermomix sprzedawanymi na aukcjach i w ogłoszeniach?

Na to pytanie musicie znaleźć odpowiedź sami.
Bo skąd na aukcjach są ponoć nowe  urządzenia których producent ani jego przedstawicie handlowi w ten sposób nie sprzedają? Skąd tylu sprzedawców ponoć nowego sprzętu w bardziej lub mniej okazjonalnych cenach skoro nie ma możliwości zakupu urządzeń u producenta w cenie niższej niż oficjalna handlowa?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ale jest trochę możliwych rozwiązań.. Np.
– Zdarzają się wyłudzone kredyty których ktoś nie spłaca, a nowe urządzenie wyłudzone w ten sposób od producenta próbuje się szybko okazjonalnie sprzedać ( podobnie jak często dzieje się np. z telefonami i sieciami telefonii komórkowej) . Zakup takiego urządzenia to paserstwo. I zawsze   trzeba liczyć się z sytuacją, gdy Thermomix będzie wymagał np. wizyty w serwisie. Wizyty z której już nie wróci, ponieważ zostanie przez serwis zatrzymany jako pochodzący z przestępstwa. Ta drobna różnica w cenie spowoduje że utracimy bezpowrotnie nasz zakup.
 
-Zdarza się, że jest to sprzęt kupiony wcześniej na firmę – i jako taki posiada  tylko 1 rok gwarancji. O innych uciążliwościach z tego tytułu nie wspomnę..
 
-Zdarza się że ktoś sprzedaje Thermomix który spadł, uszkodził się, jest po nieautoryzowanej naprawie … chcesz ryzykować?

Jedno jest pewne. Prawie żadne nowe urządzenie Thermomix na aukcjach czy portalach ogłoszeniowych  nie pochodzi z legalnej dystrybucji.
Nim zakupisz takie urządzenie – upewnij się czy nie za wiele ryzykujesz, i sprawdź produkt. Nie wiem czy wiesz ale zawsze masz taką możliwość.
Poproś sprzedawcę o numer fabryczny urządzenia które chce sprzedać,  oraz o jego dane kontaktowe (nazwę firmy, adres  włączenie z telefonem) i napisz e-mail do firmy Vorwerk, przekazując informując gdzie jest on do zakupienia z pytaniem, czy pochodzi on z legalnego źródła i czy możesz go pewnie kupić. Dostaniesz odpowiedź i będziesz mógł/mogła bezpiecznie zadecydować. 
Możesz także te dane z prośbą o sprawdzenie przesłać do mnie – wyśle tę wiadomość  w Twoim imieniu .

 

Służmy pomocą związaną z urządzeniem Thermomix w całym województwie śląskim. M. inn.
Thermomix Jarząbkowice, Pielgrzymowice, Zebrzydowice, Marklowice górne itd.

Oficjalne stanowisko producenta i dystrybutora urządzenia Thermomix dotyczące zakupu urządzeń na portalach aukcyjnych

INFORMACJA

W związku z docierającymi do Spółki informacjami o możliwości nabycia urządzenia Thermomix® za pośrednictwem platform sprzedażowych lub portali społecznościowych informujemy, że urządzenie Thermomix®
jest sprzedawane wyłącznie podczas prezentacji przez upoważnionych do
tego przedstawicieli handlowych Vorwerk Polska Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością Sp.k. Prezentację urządzenia można zamówić
wypełniając formularz dostępny na stronie: www.thermomix.pl
Sprzedaż urządzenia Thermomix®
innymi kanałami niż sprzedaż bezpośrednia nie jest prowadzona przez
firmę Vorwerk Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. W
przypadku nabycia urządzenia od innego podmiotu niż Vorwerk Polska Sp. z
o.o. Sp.k., w tym za pośrednictwem platform sprzedażowych lub portali
społecznościowych Spółka nie ponosi wobec kupującego odpowiedzialności
wynikającej z rękojmi za wady fizyczne lub prawne rzeczy sprzedanej.

Link do artykułu producenta firmy Vorwerk : Tutaj